14/06/2024
Kultura

Oferta stała Klubu Kuźnia na sezon 2019/2020.

Już w tym miesiącu rozpoczął się nowy sezon w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury Norwida. Poniżej przedstawiamy zajęcia dla dzieci, dorosłych, seniorów oraz grup zorganizowanych z oferty stałej Ośrodka. Serdecznie zachęcamy do zapisów i udziału!

Klub Kuźnia dla dzieci

 • BAJKI NIE TYLKO EUROPEJSKIE / czwartki, godz. 17:00-18:00.
 • Cotygodniowe (od 1997 roku) spotkania z baśnią i bajką europejską dla dzieci przedszkolnych. Poprzez wspólne czytanie połączone z ćwiczeniami i zagadkami umysłowymi, zabawami ruchowymi i plastycznymi, przybliżamy literaturę dziecięcą polską i zagraniczną. Wyczarowujemy piękne, baśniowe obrazy, uczymy poszanowania dla książki i zapoznajemy najmłodszych z instytucją, jaką jest biblioteka. Prowadzenie: Anna Mazela. Wstęp: 6 zł / zajęcia.
 • TANIEC CHEERLEADERS / wtorki i czwartki, godz. 17:00-18:00 (grupa młodsza) / wtorki i czwartki godz. 18:00-19:00 (grupa starsza).Spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 września o 17:00. Prowadzenie: Agnieszka Horosin. Koszt: 70 zł/miesiąc.
 • TANIEC HIP-HOP / poniedziałki i środy, godz. 15.30-16.30 (grupa młodsza 6-8 lat), godz. 16.30-17.30 (grupa starsza 9-11 lat). Zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. W programie układy taneczne z technik street dance: hip hop, popping, locking, freestyle. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 9 września, godz. 15:30-17:30. Prowadzenie: Aleksandra Rzepa. Koszt: 70 zł/miesiąc.
 • GRUPA BALETOWA „LARGO” / spotkania dwa razy w tygodniu od 9 września. Szkółka baletowa to zajęcia dla dzieci w wieku od 4 lat. Program obejmuje naukę elementów gimnastyki artystycznej, tańca klasycznego i współczesnego. Dzieci co roku prezentują nowe programy baletowe, zarówno na imprezach klubowych jak i na pokazach w innych domach kultury. Zajęcia prowadzone są  w grupach wiekowych. Prowadzenie: Aneta Ostrowska-Skorupska. Koszt: 70 zł/miesiąc.

Plan zajęć w sezonie 2019/2020:
♥ Grupa naborowa (pierwszy rok): wtorek, czwartek 15:30 – 16:30,
♥ Grupa niebieska: poniedziałek, środa 15:30 – 16:30,
♥ Grupa różowa: środa 16:30 – 17:30, piątek: 15:30 – 16:30,
♥ Grupa zielona: poniedziałek, czwartek 16:30 – 17:30,
♥ Grupa brzoskwiniowa i fioletowa: wtorek, piątek 16:30 – 17:30,
♥ Grupa żółta: środa, piątek 17:30 – 18:30,
♥ Grupa najstarsza: poniedziałek, wtorek: 17:30 – 18:30.

 • WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI / czwartki godz. 17:00-18:00. Twórcze warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-10 lat, dające możliwości rozwijania umiejętności i wiedzy. Dzieci zapoznają się z technikami malarskimi i graficznymi, nauczą się projektowania i konstruowania. Prowadzenie: Magdalena Lis. Wstęp: 30 zł/miesiąc.
 • RECYKLING NA WESOŁO, CZYLI CO MOŻNA ZROBIĆ Z NICZEGO / czwartki, godz. 16:00-17:00. Warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Prowadzenie: Magdalena Lis. Wstęp: 30 zł/miesiąc.
 • AKADEMIA MŁODEGO RYSOWNIKA / wtorki, godz. 15:30-16:30. Warsztaty rysunku dla dzieci i młodzieży od 10 do 17 roku życia. W programie rysunek studyjny, martwa natura, pejzaż miejski, operowanie barwami.  Zajęcia mają na celu rozwinięcie zdolności manualnych, nauczenie wrażliwości plastycznej, wyczucia koloru, kompozycji i przestrzeni a także wspomaganie koncentracji oraz rozwijanie wrażliwości i zmysłu obserwacji. Prowadzenie: Magdalena Lis. Wstęp: 5 zł/zajęcia.
 • BYSTRY BOBAS – zajęcia sensoryczno-rozwojowe dla najmłodszych dzieci (0-30 msc.). Zajęcia, sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Prowadzenie: Joanna Habrat.

Grupy:
♥ I – dla dzieci chodzących (w wieku do 2,5 lat) – godz. 11:00.
♥ II – dla dzieci raczkujących i pełzających – godz. 12:00.
♥ III – dla dzieci nieprzemieszczających się – godz. 13:00.

 • KLUB JEDNOROŻCA / poniedziałki, godz. 15:00-16:00. Zajęcia plastyczne dla osób z upośledzeniem umysłowym w wieku od 8 do 22 lat. Sztuka jest ważnym elementem procesu rewalidacyjnego, ponieważ sprzyja ogólnemu rozwojowi uczestników, ich integracji, usprawnianiu funkcji psychicznych i fizycznych, łagodzeniu napięcia u dzieci nadpobudliwych i pobudzaniu do działania dzieci apatycznych. Sztuka przyczynia się do lepszego poznania przez uczestników otaczającej rzeczywistości, otwiera psychikę na wrażenia słuchowe i wzrokowe, prowokuje do marzeń i skupienia uwagi. Zajęcia plastyczne mają ogromne znaczenie dla ogólnego rozwoju niepełnosprawnych. Formy i metody pracy dostosowane będą do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników. Udział w zajęciach będzie opierał się na dobrowolności i spontaniczności. Zasadą zajęć będzie nadanie większego znaczenia doznaniom uczestników. Prowadzenie: Magdalena Lis. Wstęp wolny.
 • BUDZIK. ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA DZIECI od 2. do 4. lat. Zajęcia, które obudzą artystę w każdym maluchu. Budzikowe zajęcia plastyczne mają pobudzić rozwój wyobraźni, stymulować dłoń, zachęcić do pracy w grupie. Rodzice uczestniczą w zajęciach razem z dziećmi. Zajęcia odbywają się w ramach Mistrzejowickiego Klubu Rodziców. Prowadzenie: Magdalena Lis. Koszt: 1 zł/osoba dorosła.
 • NAUKA GRY NA GITARZE. Indywidualne lekcje gry na instrumencie. Prowadzenie: Muzyka dla Smyka.
 • NAUKA GRY ORAZ KOREPETYCJE NA FORTEPIANIE. Indywidualne lekcje gry na instrumencie odbywają się raz albo dwa razy w tygodniu. Lekcje trwają 45 min. Prowadzenie: Wiktoria Federowicz.
 • NAUKA GRY NA SKRZYPCACH. Lekcje gry na instrumencie, dedykowane dla dzieci od 3. roku życia. Istnieje możliwość wypożyczenia skrzypiec. Prowadzenie: Żaneta Orska.
 • KONSULTACJE SPRAWDZAJĄCE ZDOLNOŚCI I PREDYSPOZYCJE dziecka do Szkoły Muzycznej I stopnia. Określenie zdolności i predyspozycji muzycznych dziecka poprzez sprawdzenie: słuchu wysokościowego, pamięci muzycznej i poczucia rytmu. Prowadzenie: Wiktoria Federowicz. Kosz testu: 20 zł.
 • NAUKA ORAZ KOREPETYCJE Z TEORII MUZYKI I KSZTAŁCENIA SŁUCHU dla dzieci, młodzieży, studentów. Celem zajęć jest poznanie i zrozumienie teorii muzyki, czyli ogólnych zasad i zagadnień związanych z muzyką. Program jest realizowany wg Podstawy Programowej Szkolnictwa Artystycznego I i II stopnia, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzenie: Wiktoria Federowicz. Koszt: 40 zł/45 min.
 • MUZYCZNE PIĄTKI. Zajęcia grupowe umuzykalniające z nauką gry na instrumentach, skierowane do dzieci w wieku od 5 lat. W programie znajdują się ćwiczenia rozwijające zdolności i predyspozycje muzyczne dziecka dodatkowo/szczególnie ukierunkowane na przygotowanie do egzaminu do Szkoły Muzycznej I stopnia. Prowadzenie: Wiktoria Federowicz. Koszt: 25 zł/miesiąc.
 • JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Kursy rozwijające cztery podstawowe sprawności językowe: rozumienia tekstu czytanego i słuchanego, mówienia, pisanie. Gwarantujemy też przystępne lekcje gramatyki angielskiej. Prowadzenie: Barbara Jakubek. Cennik: http://kuznia.edu.pl/jezyki_angielski.html
 • WSCHODNIE SZTUKI WALKI DLA MŁODZIEŻY. Program nauczania obejmuje w początkowym etapie chińską gimnastykę ogólnorozwojową oraz ćwiczenia uzupełniające. Następnym etapem treningu jest kształtowanie odruchów samoobrony w oparciu o techniki stylu Shaolin (wybrane elementy) oraz ćwiczenia oddechowe (gj gong) – „zabawa w sztukę walki”. Prowadzenie: były trener kadry narodowej Kung-Fu Krzysztof Kęsek.

___________________________________________________________________________

Klub Kuźnia dla dorosłych:

 • VIOLINO – ZESPÓŁ WOKALNY DLA SENIORÓW / piątki, godz. 17:00. Zespół wokalny zaprasza panie lubiące śpiew.
 • MISTRZEJOWICKI KOMPUTEROWY KURS SENIORA. Spotkania tematyczne w pracowni komputerowej. Koszt: 15 zł / spotkanie.
 • MISTRZEJOWICKI KOMPUTEROWY KLUB SENIORA. Aktualizacje. Spotkania edukacyjne dla użytkowników smartfonów i tabletów. Prowadzenie: Wiktoria Federowicz. Koszt: 15 zł/spotkanie.
 • MISTRZEJOWICKI KOMPUTEROWY KLUB SENIORA – kurs komputerowo-internetowy dla początkujących / środy, godz. 11:00-12:30. Bezstresowa nauka w przyjaznej atmosferze. Mistrzejowicki Komputerowy Klub Seniora powstał dzięki wsparciu Dzielnicy XV Mistrzejowice.  Prowadzenie: Wiktoria Federowicz. Cena: 100 zł/16 godz.

Kurs obejmuje 16 godzin zajęć.
Program:
– system Windows;
– programy komputerowe;
– wyszukiwanie informacji w internecie;
– tworzenie dokumentów;
– muzea, instytucje kultury, biblioteki;
– poczta elektroniczna.

 • MISTRZEJOWICKI KOMPUTEROWY KLUB SENIORA – kurs komputerowo-internetowy dla średniozaawansowanych / środy, godz. 13:00-14:45. Bezstresowa nauka w przyjaznej atmosferze. Mistrzejowicki Komputerowy Klub Seniora powstał dzięki wsparciu Dzielnicy XV Mistrzejowice.  Prowadzenie: Joanna Kornas-Chmielarz. Cena: 100 zł/16 godz.

Kurs obejmuje 16 godzin zajęć.
Program:
– system Windows;
– programy komputerowe;
– wyszukiwanie informacji w internecie;
– tworzenie dokumentów;
– muzea, instytucje kultury, biblioteki;
– poczta elektroniczna.

 • MISTRZEJOWICKI KLUB RODZICÓW W KUŹNI. Otwarte spotkania, warsztaty dla rodziców z dziećmi. Rodzicielstwo jest czasem pięknym, ale także trudnym, dlatego w Kuźni powstało miejsce, w którym można i warto poszukać rady i wsparcia, w którym rodzice z małymi dziećmi mogą się spotkać, wymienić doświadczeniami w przychylnej przestrzeni. Zapisy: formularz zgłoszeniowy na stronie www.kuznia.edu.pl. Spotkania otwarte: wstęp wolny. Warsztaty: 1 zł / osoba dorosła.
 • KLUB BRYDŻOWY / środy i piątki, godz. 9:00-13:00. Spotkania brydżowe dwa razy w tygodniu. Wstęp wolny.
 • WSCHODNIE SZTUKI WALKI DLA DOROSŁYCH. Program nauczania obejmuje w początkowym etapie chińską gimnastykę ogólnorozwojową oraz ćwiczenia uzupełniające. Następnym etapem treningu jest kształtowanie odruchów samoobrony w oparciu o techniki stylu Shaolin (wybrane elementy) oraz ćwiczenia oddechowe (gj gong) – „zabawa w sztukę walki”. Prowadzenie: były trener kadry narodowej Kung-Fu Krzysztof Kęsek.
 • JĘZYK ANGIELSKI DLA DOROSŁYCH. Kursy rozwijające cztery podstawowe sprawności językowe: rozumienia tekstu czytanego i słuchanego, mówienia, pisanie. Gwarantujemy też przystępne lekcje gramatyki angielskiej. Prowadzenie: Barbara Jakubek. Cennik: http://kuznia.edu.pl/jezyki_angielski.html
 • GIMNASTYKA DLA PAŃ WIEKU DOJRZAŁEGO / poniedziałki i czwartki, godz. 10:00-11:00. Profilaktyka w zapobieganiu chorób naczyniowych i osteoporozy. Zapraszamy seniorki i osoby dorosłe. Treningi mają na celu:

– usprawnienie funkcji układu sercowo – naczyniowego i oddechowego;
– stabilizację sylwetki, wzmocnienie grup mięśni posturalnych;
– poprawę samopoczucia;
– profilaktykę w zapobieganiu chorób naczyniowych i osteoporozy.
Prowadzenie: Maria Mleczko.

 • JOGA W KUŹNI – ZAJĘCIA HATHAJOGI dla początkujących i średniozaawansowanych / wtorki i piątki, godz. 9:30. Zadbaj o siebie. Zachowaj zdrowie i wewnętrzną harmonię. Zajęcia dla początkujących i trochę zaawansowanych. Ćwiczenia rozciągające i usprawniające kręgosłup, relaksujące, niwelujące stres, wyciszające. Zajęcia raz w tygodniu w małych grupach, indywidualne podejście do każdego uczestnika. Prowadzenie: Olga Lopatina. Wstęp: 20 zł/zajęcia, 100 zł/miesiąc.
 • TEATR 51 M/KW / wtorki, godz. 19:30. Zawsze fascynował Cię teatr? Brakuje ci pewności siebie? Chcesz uczyć się nowych, fascynujących rzeczy? Przyjdź do nas! W programie teatr w teorii i praktyce! W trakcie zajęć będziemy zgłębiać warsztat aktorski, popracować nad dykcją, głosem i plastyką ruchu. Będziemy improwizować, dyskutować… A przede wszystkim razem tworzyć! Prowadzenie: Aleksandra Kowalczyk. Wstęp wolny.
 • MALUJĘ JAK IMPRESJONISTA / wtorki, godz. 11:00. Warsztaty malarskie dla dorosłych. Zajęcia kierowane do dorosłych i seniorów obejmują podstawy malarstwa, kompozycję, ekspresję itp. Prowadzenie: Magdalena Lis. Koszt: 5 zł/spotkanie.
 • RĘKODZIELNIA. Otwarta pracownia plastyczna zaprasza młodzież, dorosłych i seniorów na warsztaty. Poznajemy nowe techniki artystyczne, wracamy do tradycyjnego rękodzieła, tworzymy nowe rzeczy i przerabiamy stare. Czerpiemy z trendów ekologicznych, recyklingowych i up-recyklingpwych. Umiejętności artystyczne nie są wymagane. Ferment twórczy mile widziany. Prowadzenie: Magdalena Lis. Koszt: 10 zł/spotkanie.
 • GRUPA LITERACKA SYLABA. Warsztaty odbywają się cyklicznie, w każdy drugi czwartek miesiąca i mają charakter otwarty. Ich uczestnikami są osoby w różnym wieku, różnych zawodów, piszące poezję i małe formy prozatorskie. Prowadzenie: Michał Zabłocki. Wstęp wolny.
 • PILATES / STRETCHING POWIĘZIOWY / SPINE CORRECTOR / ZDROWY KRĘGOSŁUG. Prowadzenie: Anna Morawska.
 • WSCHODNIE SZTUKI WALKI – SHAOLIN KUNGFU/WUSHU (sanshou, chinna) dla wszystkich, TAIJI CHEN (tai chi) dla początkujących, TAIJI CHEN dla zaawansowanych. Prowadzenie: Krzysztof Kęsek.
 • GIMNASTYKA 50+. Zajęcia rekreacyjno-rehabilitacyjne dla osób w wieku 50+. Zawierają elementy rehabilitacji aparatu ruchu, calaneticsu, pilatesu, jogi oraz techniki wzmacniające i uelastyczniające. Prowadzenie: Anna Morawska. Koszt: 60 zł.

___________________________________________________________________________

Klub Kuźnia dla grup zorganizowanych:

 • EKOLOGICZNE WARSZTATY BIBLIOTECZNE / terminy do uzgodnienia

Prowadzenie: Małgorzata Mokrzycka. Wstęp: 5 zł / osoba.

 1. Cztery pory roku. Ekologiczne warsztaty biblioteczne pogłębiające wiedzę dziecka na temat pór roku (dla przedszkoli).
 2. Nasza Ziemia. Ekologiczna lekcja biblioteczna mająca na celu pogłębienie wiedzy o naszej planecie i o tym, jak należy ją chronić (dla przedszkoli).
 3. Święto drzewa. Ekologiczna lekcja biblioteczna mająca na celu przekazać podstawowe wiadomości o drzewach i lesie (dla przedszkolaków).
 • BOLEK I LOLEK POZNAJĄ KRAKÓW / terminy do uzgodnienia. Tematyczna lekcja biblioteczna dla przedszkolaków, której celem jest przybliżenie historii i dziedzictwa kulturowego Krakowa, jego walorów przyrodniczych i historycznych, zapoznanie z zabytkami oraz kształtowanie tożsamości regionalnej. Prowadzenie: Małgorzata Mokrzycka. Wstęp: 5 zł / osoba.
 • KSIĄŻKOLANDIA, czyli oswajanie książek / terminy do uzgodnienia. Cykl trzech lekcji bibliotecznych mających na celu zaszczepienie miłości do czytania i przygotowanie dzieci do korzystania z biblioteki w przyszłości. Prowadzenie: Małgorzata Mokrzycka. Wstęp: 5 zł / osoba.
 • Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI. Cykl ściśle ze sobą powiązanych tematycznie 9 audycji muzycznych dla dzieci w wieku 5-7 lat oraz klas I-III realizowanych we współpracy z Filharmonią i8m. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Koszt: 6 zł / dziecko.
 • MUZYKA BEZ TAJEMNIC. Warsztaty edukacyjno-muzyczne dla dzieci w wieku 5-8 lat. Celem warsztatów jest przekazanie dzieciom wiedzy o muzyce i utworach muzycznych, o śpiewie, instrumentach i zespołach muzycznych, o twórcach muzyki i ich dziełach.
 • TEATRALNE CZARNY MARY. Warsztaty teatralne przeznaczone dla starszych dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-III mające na celu edukację teatralną oraz wykorzystanie technik teatralnych do rozwijania kreatywności i wyobraźni uczestników. Prowadzenie: Aleksandra Kowalczyk. Koszt: 5 zł / dziecko.
 • ZAJĘCIA RYTMICZNE DLA DZIECI w wieku 5-7 lat. Podstawowymi celami zajęć rytmicznych jest rozwijanie muzykalności dzieci, wrażliwości i kreatywności muzycznej, rozbudzanie ich zainteresować, rozwój psychomotoryczny oraz zaszczepienie zamiłowania do muzyki. Prowadzenie: Ewa Łętowska.

Szczegółowe informacje:

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel 12 648 08 86, klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuzniaOKN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *