26/05/2024
Kultura Nowości

Ostatni dzień głosowania w Budżecie Obywatelskim

Do północy jest jeszcze możliwość oddania głosu na propozycje zgłoszone w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mają okazję wybrać najbardziej interesujące projekty dotyczące miasta oraz poszczególnych dzielnic. Ważne jest, aby oddać swój głos, ponieważ to właśnie takie inicjatywy kształtują historię miasta i wpływają na nasze najbliższe otoczenie!

Przypomnijmy, w tej edycji mamy do wyboru 715 projektów, w tym 155 to projekty ogólnomiejskie oraz 560 projektów dzielnicowych.

Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie można głosować na sześć różnych projektów. Trzy głosy przypadają na projekty o charakterze dzielnicowym (w dzielnicy naszego zamieszkania) i trzy głosy na projekty o charakterze ogólnomiejskim.

Najwyżej oceniony przez głosującego projekt zadania otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt.

Lista projektów znajduje się na stronie Projekty BO 2023 oraz w pliku do pobrania.

Jak zagłosować?

Głosować można elektronicznie lub osobiście poprzez kartę do głosowania w wybranym punkcie głosowania – kartę można pobrać i wydrukować wcześniej, następnie zostawić w dowolnym, otwartym punkcie na terenie miasta, niekoniecznie w dzielnicy naszego zamieszkania. O tym gdzie znajdują punkty głosowania, a także w jakich dniach i godzinach będą czynne można sprawdzić w wykazie. Warto również sprawdzić mapę, która pokaże nam najbliższe lokalizacje stacjonarnego punktu.

Aby zagłosować elektronicznie należy zarejestrować się na stronie budzet.krakow.pl podając swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób które go nie mają datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie przez internet wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS.

Jeżeli głosowaliśmy elektronicznie już w poprzednich latach, nie ma potrzeby zakładać nowego konta, wystarczy zalogować się na już istniejące podając adres e-mail oraz hasło.

Zobacz szczegółową instrukcję, jak założyć konto i jak głosować elektronicznie.

Dodajmy, że głosować mogą wszyscy, którzy mieszkają w Krakowie, także obcokrajowcy. Dla nich przygotowaliśmy zestaw najczęściej zadawanych pytań w dwóch językach:

Zwycięskie zadania zostaną ogłoszone 30 października.

Źródło: www.krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *