13/07/2024
Nowości

Zagłosuj, by zmienić Mistrzejowice i Kraków – Budżet Obywatelski 2019

Już od 28 września do 7 października, po raz szósty, będziemy mogli głosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego naszego miasta i dzielnicy. W tym roku mamy rekordowo dużo projektów. W sumie poddanych głosowaniu zostanie aż 557 projektów (dzielnicowych i miejskich). 

Budżet obywatelski to możliwość decydowania, na co możemy przeznaczyć część miejskiego budżetu, przez co sami bezpośrednio wpływamy na to, jak wygląda i funkcjonuje miasto i dzielnica. W tym roku do rozdysponowania jest aż 30 mln zł – 10 mln na zadania ogólnomiejskie i 20 mln zł na zadania dzielnicowe. Nasza dzielnica ma do rozdysponowania 1 098 300 zł. 

Złożonych zostało rekordowo aż 949 projektów – 224 ogólnomiejskie i 725 dzielnicowych. Po weryfikacji formalno-prawnej i procedurze odwoławczej, ostatecznie pod głosowanie przyjętych zostało 557 projektów. W Mistrzejowicach, na 36 zgłoszonych projektów, przyjętych i dopuszczonych pod głosowanie zostało 21. Głosowanie trwać będzie przez 10 dni – od 28 września do 7 października

Pełna lista wszystkich projektów dopuszczonych do głosowania znajduje się m.in. na stronie budżet.krakow.pl, w zakładce Projekty oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa.

OTWÓRZ PDF W NOWYM OKNIE

Głosowanie odbywać się będzie w Internecie – za pośrednictwem wyżej wymienionej platformy oraz w zorganizowanych na terenie miasta punktach – na papierowych kartach do głosowania. Każdy mieszkaniec miasta będzie mógł zagłosować tylko raz – wskazując po 3 projekty ogólnomiejskie i 3 dzielnicowe. Zadania oceniane będą w skali od 1 do 3 punktów. Przedsięwzięcia, które zdobędą łącznie najwięcej punktów znajdą się na liście rankingowej. Do realizacji zostaną wybrane te, które uzyskają najwyższą punktację, aż do wyczerpania środków przeznaczonych na budżet obywatelski.

W tym roku nastąpiła bardzo ważna zmiana w regulaminie – nie ma już ograniczenia obowiązującego w poprzednich latach, które uniemożliwiało głosowanie osobom poniżej 16 roku życia. Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 23 października.

Jeśli chcesz zmienić swoje osiedle, Mistrzejowice, Kraków – zagłosuj! 


PUNKTY GŁOSOWAŃ W DZIELNICY XV MISTRZEJOWICE

Źródło: Janusz Pasik, Przewodniczący Komisji Budżetowej Rady Dzielnicy XV Mistrzejowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *