24/07/2024
Nowości Wydarzenia

Dzień Matki z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

Dzień Matki obchodzony jest w Polsce 26 maja. Jednak na świecie z terminami celebracji bywa różnie. W niektórych krajach jest to święto ruchome, w innych – przypisane do konkretnego dnia. Najczęściej obchodzone jest w maju, choć nie stanowi to reguły. Tradycja świętowania w części krajów liczy kilka wieków, w innych – dopiero się tworzy. Na ziemiach polskich zwyczaj obchodzenia Dnia Matki zainaugurowano w roku 1914, w – jakżeby inaczej – Krakowie.

Niezależnie od terminów i tradycji, ludzi na całym świecie łączy chęć wyrażenia szacunku i wdzięczności za matczyną troskę, pełną wyrzeczeń opiekę i dozgonne pragnienie zapewnienia dzieciom wszystkiego co najlepsze w życiu. Dzień Matki świętować można na wiele sposobów, kilka z nich proponuje uczestnikom swoich zajęć Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Przygotowaniem prezentów zajmą się uczestnicy warsztatów w Klubie Dukat i Klubie Wersalik. W Grębałowie prezenty w postaci kolorowych ramek na zdjęcia szykowane będą w ramach Klubu Rodziców, dlatego mali uczestnicy „na zapas” będą mogli przygotować się też do czerwcowego Dnia Ojca. Klub Wersalik na osiedlu Ogrodowym postawi z kolei na zdobienie okolicznościowych kartek techniką quillingu.

Połączenie zabaw edukacyjnych dla najmłodszych i dziecięcych występów ze świętowaniem Dnia Matki proponują Klub 303 oraz Klub Jedność. Na osiedlu Dywizjonu 303 zorganizowany zostanie minibal, natomiast w Wolicy młodzi uczestnicy zajęć klubowych wystąpią przed swoimi mamami ze specjalnie opracowanym programem artystycznym.

Ciekawie zapowiadają się też warsztaty z cyklu Pięknej Mamy Czas w Klubie Wersalik, który na ten czas zamieni się w prawdziwe domowe SPA. Z kolei na uczestniczki spotkania w Klubie Aneks czeka nie tylko kawa, ciastka i prezenty, ale również artystyczna niespodzianka dużego kalibru. Natomiast Klub Dukat konsekwentnie stawia na praktyczne sposoby świętowania i proponuje Dzień Rodziny, czyli Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka w jednym.

Propozycje spotkań i warsztatów (więcej szczegółów na stronie Ośrodka Kultury: www.krakownh.pl):

  • 22.05. godz. 11.00, Klub Rodziców: Prezent dla mamy i taty

Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

  • 22.05. godz. 17.00-18.30, Klub Rodziców: Co mamy – Mamie damy!

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

  • 23.05. godz. 11.00, Pięknej mamy czas

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

  • 23.05. godz. 19.00, Mamy Dzień Mamy

Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11)

  • 24.05. godz. 17.30, Nakręceni na quilling

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

  • 24.05. godz. 17.30, Dzień Rodziny

Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

  • 27.05. godz. 17.00, Nie ma jak u mamy

Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c)

30.05. GODZ. 16.00, MAJOWE ŁAKOCIE – O SREBRNĄ PATELNIĘ

Klub MirageOśrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Konkurs kulinarny O Srebrna Patelnię organizowany jest od wielu lat w celu zaprezentowania oryginalnych potraw lub ciast, charakterystycznych dla danej pory roku. Tym razem odbędzie się pod hasłem Majowe łakocie.

Rozsiąść się w fotelu z filiżanką kawy i kawałkiem domowego placka. Sama przyjemność. W domu, który pachnie ciastem, łatwo zapomina się o pracy, stresie, kłopotach… Jeśli znacie taki przepis i lubicie piec ciasta to ten konkurs jest właśnie dla Was. Jeśli chcecie się pochwalić talentem kulinarnym i sprawdzonymi przepisami na oryginalne smakołyki o smaku wiosny – gorąco zapraszamy!

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o zgłaszanie uczestnictwa w klubie do 23 maja. Szczegóły konkursu w Regulaminie dostępnym w Klubie oraz opublikowanym na stronie internetowej Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny, zgłoszenia do 23 maja.

Źródło: Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta


1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *