21/06/2024
Nowości Sport

Treningi TEENAGER w Wellness Club Park Wodny

str
Zapraszamy na nowe zajęcia dla nastolatków w Wellness Club Park Wodny 🙂

Aktywność fizyczna  dla każdego dziecka jest czymś zupełnie naturalnym. Przepełniająca go energia nieustannie namawia go  do  ciągłej zabawy i poznawania świata.

Skąd w dzieciakach tyle mocy? Nazywa się to metabolizm.

U dzieci jest on bardzo wysoki w stosunku do masy ciała, które rozwija się i regeneruje niezwykle szybko. Dziecięca dynamika rozwoju kości, stawów, mięśni, a przede wszystkim mózgu potrzebuje ogromnej ilości ruchu. Mówi się, że ruch to zdrowie. W przypadku dziecka, ruch to rozwój. Natura pobudza dziecko do ruchu, by jego szkielet rozwijał się prawidłowo, mięśnie nabierały siły i wytrzymałości, a mózg wzbogacał się o nowe połączenia nerwowe. Niestety ta wrodzona żywiołowość ulatuje wraz z wiekiem.

Nastoletni okres życia, to trudny etap rozwoju, zwany pokwitaniem. Często zdarza się, że nastolatek traci wówczas zainteresowanie aktywnością fizyczną, wszystko go nudzi, zniechęca… Który rodzic tego nie zna? Który rodzic nie zadaje sobie pytania, dlaczego tak się dzieje? Pokwitanie to etap rozwoju, który ani trochę nie traci na dynamice. Gdzie się więc podziewa to  naturalne pragnienie ruchu? Nie ma go, bo natura głowi się nad skomplikowanym procesem kształtowania dojrzałości płciowej nastoletniego człowieka. Jest to bardzo dynamiczny, skomplikowany i niestabilny proces hormonalny, przy którym wahania nastrojów, zmiana charakteru, czy nastawienia do życia są w pełni uzasadnione. Nie ma się co jednak martwić, bo tutaj do akcji wkraczamy my ze swoją kadrą doświadczonych specjalistów w dziedzinie rozwoju ciała ludzkiego. Starożytni spartanie mieli absolutną słuszność, biorąc się za tężyznę fizyczną dzieciaków kończących dwunasty rok życia. My oczywiście nie robimy tego jak spartanie, ale cel pozostaje ten sam: siła, zdrowie i charyzma wkraczającego w dorosłe życie człowieka.

Kto z nas dzisiaj nie zmieniłby w ciele tego i owego, czy to w kontekście sprawności, czy zdrowia? W życiu dorosłym trudno jest nadrobić zaniedbania okresu pokwitania. Chociażby treningowa motywacja, której nam tak często brakuje. Trenerzy z roku na rok stają się coraz lepszymi specjalistami od motywowania, bo nastolatkowie z roku na rok coraz mniej mają do czynienia z aktywnością fizyczną i związanym z nią kształtowaniem prozdrowotnych nawyków. A przecież tak być nie musi. Rodzice nie muszą martwić się o zagubioną gdzieś po drodze, gwarantującą zdrowie, żywiołowość swoich dzieci. Mają przecież nas – Trenerów. Jak tylko pojawią się u nastolatka pierwsze symptomy zniechęcenia do dającego moc ruchu, bierzemy się do pracy. A robimy to z ogromną pasją, bo nie ma dla nas większej satysfakcji jak widok inwestujących w swoje zdrowie i sprawność dzieciaków. Pomagamy naturze doskonalić człowieka i to właśnie jest dla nas największym zaszczytem i wyróżnieniem. Jesteśmy dumni z tego, że możemy skierować naszą ofertę również do Twojej pociechy 🙂

Wellness Club Park Wodny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *