14/04/2024
Nowości Wydarzenia

Warsztaty dla nauczycieli i animatorów z wykorzystania gry planszowej podczas zajęć

korowod-nowohucki

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty z wykorzystania gry planszowej z zakresu edukacji historycznej i regionalnej o Nowej Hucie dla animatorów oraz nauczycieli historii, historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie oraz wiedzy o kulturze od 4 klasy szkoły podstawowej do końca szkoły średniej. Warsztaty odbędą się w Ośrodku Kultury Norwida (os. Górali 5, Kraków) 21 listopada 2016 r. o godz. 18.00 i potrwają ok. 2 godzin. Zapisy do 15 listopada 2016 r.: Jarosław Klaś, j.klas@okn.edu.pl (prosimy podać imię i nazwisko oraz instytucję/organizację). Liczba miejsc ograniczona!

Każdy uczestnik, którzy przeprowadzi rozgrywki podczas prowadzonych przez siebie zajęć otrzyma bezpłatny komplet materiałów (gry planszowe, plakaty, pocztówki)!

Podczas spotkania planowana jest prezentacja projektu i powstałych w jego ramach materiałów (plakaty, pocztówki, animacja), ze szczególnym uwzględnieniem gry planszowej. Wprowadzenia do tematyki gry dokonana historyk i konsultant merytoryczny projektu Paweł Jagło.

Gra planszowa Korowód Nowohucki powstała w ramach projektu o tej samej nazwie. Fabuła gry oparta jest o historie dwudziestu lokalnych bohaterów i w przystępny sposób opowiada o dziejach terenów obecnej Nowej Huty od legendarnej Wandy do Bogdana Łyszkiewicza z zespołu Chłopcy z Placu Broni.

korowod-nowohucki2

Korowód Nowohucki to projekt, którego działania bazują na specjalnie przygotowanej grafice komputerowej przedstawiającej w formie korowodu 20 postaci charakterystycznych dla terenów dzisiejszej Nowej Huty. Reprezentują one różne okresy w historii i będąc ważne dla miejscowej społeczności, ilustrują dzieje lokalnej kultury. Grafika jest punktem wyjścia do stworzenia narzędzi animacyjno-edukacyjnych oraz różnorodnych działań. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Szczegółowe informacje o projekcie: http://www.okn.edu.pl/index.php/nowa-huta/korowod-nowohucki

 

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *