13/07/2024
Nowości Wydarzenia

Kółko Jednorożca – zajęcia plastyczne osób upośledzonych umysłowo

poprawka

Klub Kuźnia na os. Złotego Wieku 14 prowadzi Kółko Jednorożca, czyli zajęcia plastyczne osób upośledzonych umysłowo (od 8. do 22. roku życia). Prowadzone są one przez Magdalenę Lis – artystę plastyka, oligofrenopedagoga. Zajęcia odbywają się we wtorki, od 16.00 do 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Zapisy pod numerem: 12 648 08 86

Kółko Jednorożca.
Zajęcia plastyczne dla osób upośledzonych umysłowo, skierowane do dzieci w wieku od 8 do 22 lat oraz dorosłych.
Sztuka jest ważnym elementem procesu rewalidacyjnego, ponieważ sprzyja ogólnemu rozwojowi uczestników, ich integracji, usprawnianiu funkcji psychicznych i fizycznych, łagodzeniu napięcia u dzieci nadpobudliwych i pobudzaniu do działania dzieci apatycznych. Sztuka przyczynia się do lepszego poznania przez uczestników otaczającej rzeczywistości, otwiera psychikę dziecka na wrażenia słuchowe i wzrokowe, prowokuje do marzeń i skupienia uwagi. Zajęcia plastyczne mają ogromne znaczenie dla ogólnego rozwoju dzieci niepełnosprawnych.

Formy i metody pracy dostosowane będą do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników. Udział w zajęciach będzie opierał się na dobrowolności i spontaniczności. Zasadą zajęć będzie nadanie większego znaczenia doznaniom dzieci.

Wydarzenie jest w naszym kalendarzu:
[button link=https://www.mistrzejowice24.pl/my-calendar]KALENDARZ WYDARZEŃ[/button]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *