13/07/2024
Infrastruktura Nowości

Tymczasowa zmiana trasy linii 14

Zdjęcie: Tomasz Bielecki / fotozajezdnia.pl

5 listopada, w sobotę, w godzinach 07.00 – 19.00 w związku z awaryjną naprawą torowiska na al. Pokoju wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku od węzła „Rondo Grzegórzeckie” przez aleję Pokoju do węzła „Rondo Czyżyńskie”. W związku z tym Komunikacja Miejska w Krakowie funkcjonować będzie wg następującego porządku:

Linie tramwajowe:

  • linia 1 – kursować będzie po zmienionej trasie: Wzgórza Krzesławickie – Rondo Czyżyńskie bez zmian, następnie aleją Jana Pawła II, ulicą Mogilską, aleją Powstania Warszawskiego do Ronda Grzegórzeckiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Salwatora;
  • linia 14 – kursować będzie po zmienionej trasie: Mistrzejowice – Rondo Czyżyńskie bez zmian, następnie aleją Jana Pawła II, ulicą Mogilską do Ronda Mogilskiego, gdzie linia wróci na swoją obecną trasę do Bronowic;
  • linia 22 – kursować będzie po zmienionej trasie: Walcownia – Rondo Czyżyńskie bez zmian, następnie aleją Jana Pawła II, ulicą Mogilską, aleją Powstania Warszawskiego do Ronda Grzegórzeckiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Borku Fałęckiego.

Na okres prowadzonych prac uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 714 kursująca na trasie: Czyżyny Dworzec – Medweckiego, Bieńczycka (powrót al. Jana Pawła II, Marii Dąbrowskiej, Medweckiego), Rondo Czyżyńskie, aleja Pokoju, Rondo Grzegórzeckie, aleja Powstania Warszawskiego – Rondo Mogilskie.

Linia 714 będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach autobusowych. Na Rondzie Grzegórzeckim przystanki zlokalizowane zostaną na wspólnych pasach tramwajowo-autobusowych. Na Rondzie Mogilskim przystanek dla wysiadających i wsiadających zlokalizowany będzie po zawróceniu na rondzie w istniejącej zatoce autobusowej na początku alei Powstania Warszawskiego. Przystanki: Teatr Variété, Fabryczna i Kraków Plaza nie będą obsługiwane. Linia będzie kursowała co 10 minut.

Zasady zachowania biletów okresowych

Bilety wykupione na linie 1, 14, 22 zachowują ważność na trasach stałych i objazdowych tych linii oraz w autobusach linii zastępczej 714 na całej trasie przejazdu.

Źródło: kmkrakow.pl
Zdjęcie: Tomasz Bielecki / fotozajezdnia.pl

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *