13/07/2024
Komunikaty Nowości Osiedle Oświecenia Osiedle Tysiąclecia

Plan zagospodarowania osiedla Oświecenia i Tysiąclecia

Już dzisiaj Michał Drewnicki, radny Miasta Krakowa, będzie prezentował podczas sesji uchwałę ws. stworzenia dla osiedla Oświecenia i Tysiąclecia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Projekt Michała uzyskał pozytywną opinię komisji planowania i prezydenta miasta. Dzięki uchwale uda się ochronić zieleń na osiedlach, zablokować deweloperów i doprowadzić do rewitalizacji osiedli 🙂

Treść interpelacji:

W 2014 roku prywatny inwestor starał się o wydanie pozwolenia na budowę w okolicy sklepu „Biedronka” (jak i nadbudowę sklepu) w rejonie skrzyżowania ulic Kniaźnina i Bohomolca. Inwestycja spowodowałaby powstanie kolejnego potężnego budynku mieszkalnego, a w konsekwencji likwidację placu zabaw dla dzieci i okolicznego boiska piłkarskiego. Dalsze konsekwencje tej budowy były wymieniane w dwóch uchwałach rady dzielnicy z 17 lipca 2014 roku. Proszę o odpowiedź na pytanie czy toczy w urzędzie toczą się postępowania dotyczące inwestycji w tym terenie i na jakim są etapie.

W związku z tym chciałem zapytać czy Biuro Planowania Przestrzennego jest na etapie przygotowywania koncepcji stworzenia nowego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla osiedli Oświecenia i Tysiąclecia, a także pozostałych części dzielnicy Mistrzejowice (nie licząc planu „Mistrzejowice – księdza Jancarza”). Dzika zabudowa Mistrzejowic stanowi duży problem, a miejscowe plany pomogą rozwiązać ten problem.

Treść odpowiedzi

drewnicki.pl

 

Źródło zdjęcia: www.nowej.hucie.w.interiowo.pl

 

1 Comment

  • rex 27/06/2017

    I nic, Biedronka zstani zlikwidowan a powstaną dw bloki, przy okazji zniknie część placu zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *