26/05/2024
Nowości Wydarzenia

Kulturalny karnawał i walentynki w Nowej Hucie

Jak zabawa – to tylko z kulturą, a jeśli z kulturą – to gdzie, jak nie w Ośrodku Kultury? Czas karnawału to doskonała okazja do szalonych tańców i zabawy przy wspaniałych hitach sprzed lat oraz muzyce współczesnej. Karnawałowych propozycji nie mogło zabraknąć w klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Szykujemy też liczne zabawy walentynkowe dla małych i większych, bo przecież miłość nie liczy lat, a Walentynki można świętować na różne sposoby.

Zabawy karnawałowe dla dzieci

Już 9 lutego proponujemy muzyczno-ruchowe zabawy w Klubie Zgody (os. Zgody 1). Animatorzy przygotują warsztaty plastyczne i zajęcia integracyjne, a dla wszystkich chętnych – malowanie twarzy. Nie lada gratkę przygotował dla dzieciaków w wieku 5-12 lat Klub Dukat (ul. Styczna 1), który zabawę karnawałową rozpocznie 15 lutego o  godzinie 18.00, a zakończy dopiero następnego dnia o godz. 9.00. Na Karnawałowe Piżama Party połączone z nocką w Klubie złożą się m.in. gry, zabawy zespołowe, nocny turniej piłkarzyków oraz bitwa na poduszki do pierwszego puchu!

17 lutego Klub Pod Kasztanami (ul. Płoszczyny 1) zaprasza rodziców z dziećmi na Rodzinną imprezę karnawałową, czyli tańce przy muzyce i zabawy wszelakie. Prowadzący imprezę wodzirej zabierze dzieci w świat balonikowych zwierzątek i kwiatów oraz zaprezentuje niezwykłą sztukę zamykania w bańce. Prawdziwych superbohaterów będzie można spotkać 23 lutego podczas Balu karnawałowego w Klubie Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17). Na wszystkich odważnych czekać tam będzie ścieżka zadań Wyzwania Superbohatera – znajdź swoją moc! Szalona zabawa czeka także w Klubie Rodziców w Klubie Jędruś (os. Centrum A 6a). O fantastyczną oprawę muzyczną zadba DJ Wake Up. Karnawałowe przebrania Małych i Dużych mile widziane! Piękne, kunsztownie wykonane, kolorowe i błyszczące brokatem – niosą w sobie aurę niezwykłej tajemniczości. Mowa o niezwykłych weneckich maskach karnawałowych, które spróbują samodzielnie wykonać uczestnicy kolejnego spotkania z Zaczarowaną Biblioteką w Klubie Mirage (os. Bohaterów Września 26).

Zabawy karnawałowe dla dorosłych

Dorosłym kluby proponują zabawy karnawałowe pełne tańca i dobrej muzyki. 22 lutego w Klubie Dukat (ul. Styczna 1) podczas Karnawałowego utwardzania parkietu wszystkich ogarnie szaleństwo piątkowej nocy i w rytmach lat 70’ i 80’ bawić się będą przy muzyce na żywo. Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26) zabierze za to wszystkich chętnych w podróż w czasie. A to za sprawą organizowanego 28 lutego PRL-owskiego balu karnawałowego. Cerata na stołach, goździki w wazonach, historyczne dekoracje stanowić będą idealny wstęp do podróży w czasie. Nie zabraknie muzycznych hitów z minionej epoki. Będzie można poczuć ducha dawnej Nowej Huty.

Spotkania walentynkowe dla dzieci

Czy ktoś powiedział, że Walentynki świętuje się tylko 14 lutego? Obchody Święta Zakochanych rozpoczniemy już 12 lutego w Klubie Jedność Walentynkami dla dzieci. W programie imprezy przewidziano liczne konkursy, gry i zabawy. Nie zabraknie wycinania papierowych serc i przygotowania walentynkowych laurek. Klub Rodziców w Klubie 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1) zaprasza 13 lutego na walentynkowe warsztaty muzyczno-ruchowe, czyli radosne pląsy przy skocznej muzyce z elementami gimnastyki. W ruch pójdą kolorowe chustki animacyjne, woreczki gimnastyczne, instrumenty i bańki mydlane! A w międzyczasie uczestnicy wykonają serduszka walentynkowe. Walentynki na wesoło odbędą się 14 lutego w Klubie Rodziców w Klubie Karino (ul. Truskawkowa 4). Pociechy wraz z rodzicami wezmą udział w zabawach walentynkowych oraz wykonają własnoręczne upominki.

Spotkania walentynkowe dla dorosłych

15 lutego Klub Wersalik zaprasza (os. Ogrodowe 15) na alternatywne świętowanie popularnych walentynek. Jeśli szukasz schronienia przed wszechobecnymi czerwonymi serduszkami i chcesz spędzić czas wśród planszówkowych zapaleńców to „zgrane walentynki” Pokochaj planszówki są właśnie dla Ciebie. Zabierz swoją drugą połówkę na swobodny wieczór pełen przygód. A jeśli jesteś singlem, może to dobra okazja do nawiązania nowych znajomości?

Karnawałowo-walentynkowy czas w klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta będzie niezwykle intensywny. Nie zabraknie wspaniałej zabawy, dobrej muzyki, integrujących zabaw, a nawet planszowych rywalizacji. Szczegółowe informacje na temat wydarzeń znajdują się na www.krakownh.pl.

Kontakt:

Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
tel. 12 644 68 10 wew. 23
imprezy@krakownh.pl

2 Comments

  • socairl 26/01/2023

    Pearson r correlations between each patient matched pair using log2normCPM expression values were utilized as a metric for transcriptional similarity best cialis online

  • socairl 31/01/2023

    Dghonson KnWasHVoCJlwtQ 6 4 2022 nolvadex for gyno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *