13/07/2024
Artykuły sponsorowane Nowości Osiedle Piastów

Zalety mieszkania na os. Piastów

Osiedle Piastów powstało w latach 70. XX wieku na terenie dawnej wsi Mistrzejowice a aktualnie mieści się na obrzeżach miasta. Składa się z kilkudziesięciu bloków mieszkalnych, głównie czteropiętrowych oraz graniczy z dwoma innymi, mistrzejowickimi osiedlami: Mistrzejowice Nowe oraz Bohaterów Września. Na terenie osiedla znajduje się Zespół Szkół Salezjańskich w Krakowie – gimnazjum i liceum, szkoła podstawowa, dwa przedszkola oraz żłobek a także niepubliczny zakład opieki zdrowotnej i poradnia dla kobiet. Nie brakuje również placów zabaw dla najmłodszych. Warto wspomnieć także o mieszczącym się na osiedlu Forcie 48a „Mistrzejowice”, który jest częścią „Twierdzy Kraków”.

Pełno zielonych terenów

Niedaleko osiedla znajdują się także rodzinne ogródki działkowe a kawałek za nim (niecałe 2 km) dwa zbiorniki wodne Zesławice wybudowane na rzece Dłubnia – wciąż niezbyt popularne, choć niezwykle urodziwe miejsca na obrzeżach północnego Krakowa wprost idealne na pieszą wycieczkę czy leniwy wypoczynek w słoneczny dzień.

Osiedle Piastów, mimo, że mieści się na obrzeżach, jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą Krakowa. Na jego terenie mieści się pętla „Osiedle Piastów”, z których wyruszają takie tramwaje jak 21, 52 czy 64 oraz autobusy – 163, 159, 664. Przez osiedle biegną także dwie linie autobusowe: 182 i 193, nie jest więc problemem udanie się czy do Nowej Huty bądź centrum miasta.

Nowoczesne mieszkania

Wszystkie te aspekty sprawiają, że mieszkania na osiedlu Piastów są bardzo atrakcyjną opcją a samo osiedle wciąż się rozwija. Najnowszym jego przedsięwzięciem deweloperskim jest Piasta Towers – wieloetapowa inwestycja zlokalizowana przy os. Bohaterów Września w sąsiedztwie pętli tramwajowej. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie życie na obrzeżach dużych miast ale w nowoczesnej architekturze.

Piasta Towers to nie tylko mieszkania – to osiedle z pełną infrastrukturą towarzyszącą – z placami zabaw, terenami zielonymi, obiektem rekreacyjno-sportowym, ścieżkami zdrowia, zapleczem handlowo-usługowym czy sklepami i restauracjami.

Osiedle Piastów to wspaniałe miejsce dla osób, nie chcą rezygnować z mieszkania w wielkim mieście ale równocześnie pragną uciec od jego tłoku i hałasu tak charakterystycznego dla okolic centrum. Idealne połączenia komunikacji miejskiej, obecność szkół, sklepów i czysta okolica sprawiają, że jest to smakowity kąsek dla osób szukających swojego wymarzonego mieszkania.

 

Artykuł sponsorowany.


3 Comments

 • PSi 01/08/2018

  Dla niezorientowanych przeklepywaczy tekstów komercyjnych – Piasta Towers mieści się na osiedlu Bohaterów Września a nie Piastów.

  • Bijota 17/08/2018

   Piasta Towers znajduję się obok osiedla Piastów, nowy blok ma adres os. Piastów 56b. Na osiedlu bohaterów znajduje się biuro sprzedaży mieszkań. Jak chcesz zabłysnąć i poczuć się lepszym musisz się bardziej postarać.

 • QQ 19/08/2018

  PSi dobrze napisał. Piasta Towers mieści się na osiedlu Bohaterów Września.
  Nowe bloki mają numerację, Os Bohaterów Września 84, 84a, 84b, 84c, 84d.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *