13/07/2024
Hobby Nowości Wydarzenia

Dlaczego warto odwiedzić Rodzinny Ogród Działkowy „Wisła”? Sprawdźcie!

12 maja mieliśmy okazję odwiedzić Rodzinny Ogród Działkowy “Wisła” podczas wydarzenia Dzień Seniora. Organizacja była na najwyższym poziomie a przyjazna atmosfera tylko potęgowała pozytywne odczucia. Udało nam się nawet przeprowadzić krótką rozmowę z sympatycznym prezesem, Zdzisławem Walusiem, który opowiedział nam co ciekawego będzie się działo w najbliższym czasie na terenie ogrodu.

Podczas Dnia Seniora można było zbadać wzrok, słuch, ciśnienie oraz cukier. Na miejscu był również lekarz internista, z którym można było się skonsultować. Dodatkowo było stoisko kosmetyczne oraz lody. Dla uczestników dostępne były również wygodne leżaki od ArcellorMital oraz Zarządu Zieleni Miejskiej czy dmuchane zabawki dla dzieci.

Dzień Seniora jest imprezą cykliczną. dlatego już teraz możemy Was zaprosić na nią w przyszłym roku. Naprawdę warto wpaść 🙂

Teraz nadchodzi kolejna duża impreza – Dzień Dziecka! Odbędzie się ona 9 czerwca w sobotę od godziny 10.00. Tematem przewodnim jest “aktywny wypoczynek w ogrodzie i na wodzie”. W programie m.in.:
– teatr Clowna Feliksa ze spektaklem pt. „ALE CYRKI”;
– pokaz samoobrony w wykonaniu Straży Miejskiej;
– autochodzik;
– pokaz Pierwszej Pomocy;
– ochotnicza Straż Pożarna Czernichów;
– warsztaty Ceramika Muskam;
– warsztaty Co w Ulu Bzyczy?;
– stoisko z Miodami Pasieka Szeligów;
– słodki poczęstunek;
oraz pływanie kajakami, żaglówkami i motorówkami.

Kolejną dużą imprezą będzie Dzień Ogrodnika, która odbędzie się 15 września. Wydarzenie będzie połączone ze świętem odzyskania niepodległości oraz z czwartymi małopolskimi mistrzostwami kajakarzy masterów z udziałem mistrzów świata i Europy oraz olimpijczyków. Dodatkowo będzie świętowane zwieńczenie tygodnia osób niepełnosprawnych.

W międzyczasie w ogrodzie odbędą się inne wydarzenia: warsztaty związane z ekologią, sortowanie śmieci, sadzenie roślin, warsztaty etnograficzne, wyjścia do teatru, wyjścia do Parku Wodnego, zwiedzanie okolicy mogiły, zapoznawanie się z systemem mogiły i całego regionu czy spotkania z ciekawymi osobami.

Do tego Rodzinny Ogród Działkowy “Wisła” uczestniczy m.in. w spływach kajakowych Dłubnią, czyszczeniu Dłubni, sadzeniu drzew czy Dniu Sowy oraz organizuje wycieczki ekologiczne i do spalarni śmieci.

Na terenie ROD szykuje się również rozbudowa – ma powstać strefa dla dzieci, mam, seniorów oraz strefa sportowa z urządzeniami do ćwiczeń.

Naprawdę było nam miło odwiedzić to miejsce 🙂 Jest tu wspaniały mikroklimat – z jednej strony las (końcówka Puszczy Niepołomickiej), z drugiej Wisła. Ogród jest otwarty dla wszystkich, a co ciekawe – najmłodszy działkowiec ma 3 tygodnie a najstarszy 98 lat!

1 Comment

  • Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *