26/05/2024
Infrastruktura Nowości Osiedle Srebrnych Orłów Osiedle Złotego Wieku

Ścieżka edukacyjna połączy Mistrzejowice z Prądnikiem Czerwonym?

Połączenie Mistrzejowic z Prądnikiem Czerwonym

Pojawił się pomysł na zagospodarowanie terenów na granicy Mistrzejowic i Prądnika Czerwonego – i nie chodzi tylko o Park Reduta, ale także o możliwość przejścia z niego wzdłuż Sudołu do parku Złotego Wieku. Zmiany mają na celu ułatwić mieszkańcom korzystania z tego obszaru przy równoczesnym (i jak największym) zachowaniu jego dzikiego charakteru.

Rozpoczną się one od przygotowania przez Zarząd Zieleni Miejskiej ścieżki edukacyjnej dotyczącej martwego drewna, co już pokazuje, że to właśnie naturalny, dziki charakter terenów nad Sudołem ma zostać uwypuklony.

Ścieżki, ławki i platforma widokowa

O sprawę dopytuje się w swojej interpelacji radny z Mistrzejowic – Michał Drewnicki, który już wcześniej proponował, by na tym terenie, aż po Złotego Wieku, znalazły się ścieżki, ławki czy kosze na śmieci. Pojawił się także pomysł stworzenia toru do downhillu.
W odpowiedzi na interpelację czytamy, że prace wystartują już w pierwszej połowie tego roku! Pojawią się tablice informacyjne, stoły, ławki i pieńki do siedzenia a także schody terenowe, podest i platforma widokowa. Planowany budżet na to przedsięwzięcie to 500 tysięcy złotych. Zgodnie z jego założeniami wszystko powinno być gotowe już w 2019 roku.

2 Comments

  • mieszkaniec Złotego Wieku 20/02/2018

    Nie ma czegoś takiego…jak Złoty Wiek. Zawsze piszemy ZŁOTEGO WIEKU !!!

    • admin 20/02/2018

      To prawda, niedopatrzenie z naszej strony. Dziękujemy za czujność!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *