24/07/2024
Nowości Wydarzenia

Dzień Otwarty w Samorządowym Przedszkolu nr 125

Bal karnawałowy w Samorządowym Przedszkolu nr 125

Wspólna zabawa z rodzicem daje dzieciom  wiele radości. Jest wspaniałą formą wspólnego spędzania czasu, budowania więzi emocjonalnej i również tworzenia historii rodziny. Uroczystości przedszkolne często wpisują się w tę historię. Integrują środowisko przedszkolne z rodzinnym, przyczyniając się do zacieśniania wyjątkowej więzi między członkami tej społeczności. Wyjątkowym wydarzeniem, które na pewno zapamiętają i będą wspominać dzieci i dorośli był  bal karnawałowy  w naszym przedszkolu. W tym roku odbył się 9 lutego. Dla przedszkolaków był to dzień niezwykły,  wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci mogły dzielić tę radość ze swoimi rodzicami zaproszonymi na bal. W działaniach poprzedzających to wydarzenie, nauczycielki przybliżyły dzieciom szereg zwyczajów związanych z karnawałem. Dzieci wspólnie z paniami udekorowały sale przedszkolne kolorowymi serpentynami i balonami. Ta piękna sceneria zachęcała wszystkich do zabawy. Nad organizacją i przebiegiem uroczystości czuwała Pani dyrektor Aneta Stachyra.  Dzieci i rodzice zaprezentowali się w pięknych strojach. W Sali balowej, wypełnionej po brzegi zaroiło się od: spidermanów,  rycerzy, policjantów, wróżek, księżniczki i innych postaci z bajek. Dorośli bawiący się z dziećmi dokonywali rzeczy niezwykłej, wchodzili w rolę postaci, w którą byli przebrani, stając się dla swoich pociech wzorem do naśladowania  i prawdziwymi parterami w zabawie. Uczestnicy balu mogli skorzystać z karnawałowych atrakcji.  W programie znalazły się  min: wspólne tańce i konkursy, loteria fantowa, malowanie twarzy, zdjęcia i zabawy plastyczne. Oprawą muzyczną i prowadzeniem całej imprezy zajął się profesjonalny DJ. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci i rodzice z żalem opuszczali salę balową. Cieszymy się, że wspólna zabawa przyniosła uczestnikom wiele radości. Jesteśmy wdzięczni  wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie  balowych strojów i upieczenie wyśmienitych ciast na tę okazję. Mamy nadzieje, że we wrześniu dołączą do nas kolejne dzieci i wraz ze swoimi rodzinami wezmą udział w następnym balu karnawałowym w 2019 r.

Serdecznie zapraszamy do nas przyszłych przedszkolaków. Dzień otwarty odbędzie się w sobotę 10 marca 2018 roku w godz. 10.00-13.00. Przyjdźcie, zobaczcie nasze przedszkole i zostańcie z nami.

Kinga Stępniak, Elżbieta Czajka, Monika Krawczyk, Sylwia Eder-Kotlarska
Samorządowe Przedszkole nr 125 im. Jana Marcina Szancera w Krakowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *