24/07/2024
Nowości Remonty

Zamknięcie południowej jezdni al. Bora-Komorowskiego

ZIKiT informuje o nowej organizacji ruchu na al. Bora-Komorowskiego, która będzie spowodowana nowym etapem budowy estakady.

Uwaga kierowcy i pasażerowie KMK! W przyszłym tygodniu, w nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15.05), budowa estakady nad al. Bora-Komorowskiego wejdzie w nowy etap. W jego ramach drogowcy zamkną południową jezdnię tej arterii. Od strony Nowej Huty samochody pojadą jednym pasem ruchu.

Nowa organizacja ruchu na al. Bora-Komorowskiego obejmie odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Dobrego Pasterza, a stacją benzynową. Kierowcy jadący od strony ronda Polsadu skierowani zostaną, poprzez przełączkę, na jezdnię północną (tą położoną bliżej centrum handlowego). Będą poruszać się dwoma pasami ruchu.

Większe utrudnienia czekają kierowców jadących od strony Nowej Huty, ponieważ jezdnia dostępna dla nich będzie się zwężać do jednego pasa ruchu. By ułatwić podróż autobusem KMK powstanie buspas, który zaczynał się będzie tuż przy skrzyżowaniu al. Bora-Komorowskiego z ul. Dobrego Pasterza, a kończył w rejonie budowanej estakady. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać co najmniej do końca maja.

Kierowcom poruszającym od strony Nowej Huty radzimy przeanalizowanie alternatywnej drogi dojazdu, na przykład przez ul. Stella-Sawickiego i al. Jana Pawła II.

W kolejnym etapie, który potrwa do połowy czerwca, prace budowlane zostaną przerzucone na jezdnię północną. Powstająca w tym miejscu estakada zostanie ukończona w listopadzie bieżącego roku. Za utrudnienia przepraszamy.

bora-komorowskiego-google-maps2

Źródło: www.zikit.krakow.pl, Google Maps.

1 Comment

  • gateio 09/03/2023

    I have read your article carefully and I agree with you very much. This has provided a great help for my thesis writing, and I will seriously improve it. However, I don’t know much about a certain place. Can you help me?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *