24/07/2024
Nowości

Wiosenna oferta Biblioteki Kraków

W kwietniu BIBLIOTEKA KRAKÓW zaprasza do swoich 56 placówek  miłośników książki  w każdym wieku, oferując im mnóstwo wydarzeń oraz rozmaitych zajęć.

Spośród wielu propozycji warto zwrócić uwagę m.in. na spotkania autorskie adresowane do dzieci i nastolatków, przygotowane w ramach „Festiwalu Magia czytania z Fundacją PZU” (projekt Biblioteki Kraków), liczne imprezy propagujące książkę i czytelnictwo w środowisku lokalnym, zorganizowane z okazji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, warsztaty gier planszowych dla dzieci i dorosłych.

W czwartek 6 kwietnia działalność zainauguruje Salon Literacki Biblioteki Kraków „Pod Gruszką”, w którym pierwszym gościem będzie prof. Franciszek Ziejka, literaturoznawca, były rektor UJ; w tym miesiącu  odbędą się jeszcze spotkania z Adamem Ziemianinem oraz Joanną Siedlecką.

Do stałych punktów comiesięcznego programu Biblioteki Kraków należą również spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki, wystawy, kursy komputerowe dla seniorów,  warsztaty ekologiczne i zajęcia plastyczne oraz edukacyjne, a także wykłady o sztuce i literaturze oraz popularne rodzinne zabawy okołoliterackie.

Szczegółowy program kwietniowych wydarzeń w placówkach Biblioteki Kraków jest dostępny na nowej stronie internetowej biblioteka.krakow.pl oraz na portalu krakowczyta.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *