21/07/2024
Nowości

Wydarzenia w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Przedstawiamy Wam kilka ciekawych wydarzeń, które odbędą się w najbliższych dniach w klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta 🙂

BIBUŁKOWE KWIATY – WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) zaprasza mieszkańców Chałupek na otwarte warsztaty, które odbędą się 5.04. o godz. 19.00. Uczestnicy nauczą się przygotowywać kwiaty z krepiny i  układać kwiatowe kompozycje. Podczas spotkania każdy będzie mógł samodzielnie wykonać bibułkowe kwiaty, które zostaną użyte do wykonania palmy wielkanocnej.

Wstęp wolny!

5 kwietnia 2017 – godzina 19.00, Klub Karino (ul. Truskawkowa 4)

 

DZIEŃ OTWARTY KLUBU MALUCHA „ZUCHY-MALUCHY”

Zapraszamy na Dzień Otwarty klubu malucha – Zuchy-Maluchy w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Podczas Dnia Otwartego dzieci będą uczestniczyć w przykładowych zabawach plastycznych, muzycznych i ruchowych, a rodzice zasięgną informacji dotyczących zapisów i zasad udziału dziecka w zajęciach Zuchów-Maluchów oraz poznają instruktorkę prowadzącą zajęcia. Zuchy-Maluchy to zajęcia dla rodziców z dziećmi w wieku 2-3 lat. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu w środy i piątki. Zajęcia oparte są na autorskim programie zajęć, którego celem jest wsparcie rozwoju sensomotorycznego i psychospołecznego, a także przygotowanie dzieci do przedszkola.

Wstęp wolny!

6 kwietnia 2017 – godzina 12.30 – 13.30, Klub Jędruś (os. Centrum A 6a)

 

MALOWANA WIELKANOC – WARSZTATY PLASTYCZNE Z ZAJĄCZKIEM

Klub Pod Kasztanami serdecznie zaprasza wszystkich chętnych – dzieci i dorosłych – na wspólne przygotowywanie ozdób na Święta Wielkiej Nocy. Podczas zajęć wykorzystane zostaną różnorodne techniki – pisanki wyklejanki, wycinanki, malowanki, decoupage i wszystko to, co podpowie wyobraźnia. Uczestnicy warsztatów razem z wielkanocnym zajączkiem stworzą niezwykłe ozdoby do koszyczków i na świąteczny stół.

Wstęp: 3 zł

6 kwietnia 2017 – godzina 16.00, Klub Pod Kasztanami (ul. Płoszczyny 1) 

 

ANTY-NUDA – WARSZTATY Z WYKONANIA PALMY WIELKANOCNEJ

Masz wolny czas? Przyjdź do nas! Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) zaprasza na cykl warsztatów „Anty-nuda” dla dorosłych, dzieci i młodzieży. W trakcie najbliższych warsztatów uczestnicy nauczą się, jak wykonać krok po kroku palmę wielkanocną. Tradycyjne palmy przygotowywano się z gałązek wierzby, która w symbolice Kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. Obok wierzby używano również gałązek malin i porzeczek. W trzpień palmy wplatano bukszpan, barwinek, borówkę, cis, widłak.

Chcesz spróbować swoich sił? Zapraszamy! Każdy z uczestników opuści spotkanie z samodzielnie wykonaną palmą.

Wstęp: 5 zł

6 kwietnia 2017 – godzina 17.00, Klub Herkules (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) 

 

Koncert operowy – Yuliya Ponomar

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) zaprasza na wyjątkowy, kameralny koncert operowy, który odbędzie się 7.04. o godz. 18.00.

Yuliya Ponomar – absolwentka Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej, Akademii Muzycznej w Krakowie. Była solistką Filharmonii Św. Richtera na Ukrainie. Laureatka licznych konkursów, uczestniczka wielu koncertów zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. W programie koncertu w Klubie Wersalik znajdą się między innymi takie utwory jak Nalla Fantasia – Ennio Morricone; Summertime – George Gershwin; Nessun Dorma – Giacomo Puccini; Pie Jesu – Lloyd Webber; Io Ti penso amore – Paganini.

Wstęp wolny.

7 kwietnia 2017 – godzina 18.00, Klub Wersalik (os. Ogrodowe 15) 

 

Więcej wydarzeń: www.krakownh.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *