21/06/2024
Nowości

Pomoc dla Kuby

Prosimy o pomoc dla synka naszej czytelniczki, który ma chorobę HLHS.

Kuba urodził się 24.03.2005 roku. Niestety jego serduszko nie rozwinęło się tak jak powinno. HLHS to jedna z najcięższych wrodzonych wad serca. Niedorozwój jednej z komór, w tym przypadku lewej, wymaga trzech operacji. Pierwsza została wykonana w 7 dobie życia, druga w wieku 7 miesięcy. Niestety kilka dni po drugiej operacji doszło do zatrzymania serca i na skutek tego niedotlenienia mózgu. Od tego momentu Kuba cierpi na porażenie czterokończynowe, nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, ma padaczkę, głęboki niedosłuch obustronny, oddycha tracheostomią i jest żywiony PEGiem. Intensywna i systematyczna rehabilitacja oraz specjalistyczne leczenie są konieczne do utrzymania zdrowia Kuby w „przyzwoitym ” stanie, tak aby nie cierpiał i aby go nic nie bolało. Potrzebny do tego też jest odpowiedni sprzęt co wiąże się z bardzo wysokimi potrzebami finansowymi.

Bez Waszego wsparcia nie damy rady. Kubie można pomóc przekazując swój 1% podatku: KRS 0000186434, cel szczegółowy – Jakub Synowiec bądź przekazując darowizny na jego subkonto w Fundacji Słoneczko:
FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM „SŁONECZKO”
Stawnica 33 77-400 Złotów
SBL ZAKRZEWO
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Koniecznie z dopiskiem: Dla Jakuba Synowca, symbol 94/S

Za każdą pomoc z całego serca dziękuję!!! Hanna Synowiec

STRONA NA FACEBOOKU

Centrum „Mały Książę” zajmuje się rehabilitacją dzieci i dorosłych ze schorzeniami neurologicznymi, wadami genetycznymi, po niedotlenieniach i wypadkach. Chcemy się uśmiechać, dzielić wiedzą, emocjami i rehabilitować, rehabilitować, rehabilitować. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam stworzyć optymalny plan regularnych zajęć rehabilitacyjnych uzupełniony autorskim programem wparcia psychopedagogicznego dla Chorego i Jego Rodziny. Centrum Rehabilitacji Ruchowej Mały Książę prowadzi zajęcia w formie:
– terapia bazowa (dotyczy głównie Pacjentów z Krakowa i okolic mających możliwość regularnych przyjazdów) oraz
– turnusy rehabilitacyjne bez zakwaterowania lub z zakwaterowaniem.

Jako jedyni w Polsce południowej mamy innowacyjny sprzęt do nauki chodu – InnowalkPro. Oferujemy również takie terapie jak terapię reki, zajęcia z logopedą, masaże.

STRONA NA FACEBOOKU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *