13/07/2024
Infrastruktura Nowości

Niewybuchy na os. Tysiąclecia

 

Informacja z gazetakrakowska.pl:

W drugiej połowie września między blokiem 49 a 50 ruszył remont parkingu. Jednak nie wszystko poszło po myśli budowlańców. W trakcie remontu prace nagle trzeba było przerwać ze względu na niebezpieczne znalezisko, jakiego dokonali robotnicy.

– 3 października na os. Tysiąclecia został wykopany niewypał – pocisk przeciwpancerny prawdopodobnie z okresu II wojny światowej – informuje kom. Grzegorz Gubała, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Na miejscu pojawili się mundurowi, którzy zabezpieczyli teren, a przewiezieniem i neutralizacją niewypałów zajęli się wojskowi saperzy.

Źródło: gazetakrakowska.pl
Źródło: gazetakrakowska.pl

Po interwencji wojskowych prace przy parkingu można było wznowić, jednak nie na długo, bo wkrótce odnaleziono kolejne stare pociski. Znów interweniowało wojsko. Jak informuje Agnieszka Stachyra, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Mistrzejowice”, podczas przeszukiwań wojsko odnalazło głównie łuski, a groźny był jeden czy dwa pociski.

Mieszkańcy osiedla martwią się jednak, jak znaleziska wpłyną na długość budowy parkingu, i zastanawiają się, kiedy prace będą wznowione.

– W tym tygodniu teren zostanie sprawdzony przez specjalistów i oczyszczony z ewentualnych niewybuchów – tłumaczy Stachyra. Jednocześnie zapewnia, że prace remontowe zostaną wznowione bez zbędnej zwłoki zaraz po sprawdzeniu terenu.

Źródło informacji i zdjęcia: gazetakrakowska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *