13/07/2024
Nowości Wydarzenia

Marchewkowy festyn w przedszkolu nr 125

SAMSUNG CSC

W Samorządowym Przedszkolu numer 125 na os. Tysiąclecia odbył się tradycyjny Marchewkowy festyn 🙂 Zapraszamy na relacje nauczycielek, Kingi Stępniak i Elżbiety Czajki:

Zgodnie z naszą przedszkolną tradycją, wczesną jesienią w Samorządowym Przedszkolu nr 125 im. Jana Marcina Szancera, odbył się festyn rodzinny pod nazwą: „Urodziny Marchewki na krakowskim straganie” .

W tygodniu poprzedzającym wydarzenie, dzieci bawiąc się poznawały warzywa, ich wygląd, smak, właściwości. Dowiedziały się jak ważne są one dla naszego zdrowia  i co można z nich przygotować. Zorganizowany przez przedszkole  konkurs kulinarny na smaczną i zdrową potrawę marchewkową okazał się  świetnym sposobem na promowanie zdrowego żywienia. Dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci przyrządzono potrawy, które cieszyły nie tylko oko ale i podniebienie uczestników festynu.

Nad przebiegiem całej imprezy czuwała Pani dyrektor Aneta Stachyra, która 30 września 2016r. powitała uczestników  i zaprosiła do wspólnej zabawy. W krótkiej inscenizacji piosenki pt. „Na Marchewki urodziny” wystąpiła jedna z przedszkolnych grup, a następnie wręczono nagrody w konkursie kulinarnym  i zaproszono do konkurencji sportowych z marchewką w roli głównej.

Uczestnicy z kartami uczestnictwa w festynie zmagali się m.in., w „Slalomie z dynią”,  „Rzutem ziemniakiem  do celu” „Marchewkowym polu” – „Jarzynowym quizie” oraz w stemplowaniu marchewkami. Wśród licznych konkurencji znalazła się również ta, która swoją tematyką nawiązywała do miejsc wyjątkowych na mapie Krakowa, nawiązujących do tematu festynu, a mianowicie zajmujących się handlem warzywami. W konkurencji „Wieziemy warzywa na Kleparz” przedszkolaki musiały wykazać dużo  sprytu i zręczności.

Po zaliczeniu wszystkich konkurencji, każdy mały uczestnik otrzymał nagrodę w postaci  marchewki i pysznego ciasta. Najlepszym dowodem na to, że był to wyjątkowy dzień są zadowolone buzie przedszkolaków i  podziękowania rodziców. Cieszymy się, że kolejny raz udało nam się sprawić wszystkim uczestnikom  wiele radości.

Zdjęcia wykonały: Kinga Stępniak,Elżbieta Czajka (Przedszkole 125)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *