24/07/2024
Komunikaty Nowości

Odbiór odpadów zielonych – traw, liści, gałęzi

MPO_686x986

Do 9 grudnia trwa w Krakowie program odbioru odpadów zielonych – traw, liści, rozdrobnionych gałęzi, ściętych zielonych części roślin.

Odbiór odpadów w Mistrzejowicach (sektor V) odbywa się zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie MPO oraz w siedzibach Rad Dzielnic.

W wynikającym z harmonogramu dniu odbioru należy wystawić wypełniony odpadami zielonymi worek przed posesję, w widocznym z ulicy i ogólnodostępnym miejscu (pobocze jezdni, chodnik) do godz. 700 rano. Odpady zielone będą odbierane w dostarczonych właścicielom nieruchomości specjalnie oznaczonych workach, ale można też stosować inne, własne worki foliowe. Do worków nie wolno wrzucać innego rodzaju odpadów.

Odbiór worków

Worki na odpady zielone można samodzielnie odbierać w dni robocze w siedzibach Rad Dzielnic (w godzinach urzędowania) oraz w siedzibie MPO w Krakowie przy ul. Nowohuckiej 1 (dyspozytornia oraz pokój nr 17 w godzinach od 700-1500). Informacje są dostępne również pod numerem 801 084 084.

Nie należy przechowywać odpadów zielonych w workach przez zbyt długi czas, a także nie należy ich wystawiać na działanie promieni słonecznych. Gromadzenie odpadów zielonych powinno być dostosowane do harmonogramów odbioru.

-> Szczegółowy harmonogram dla Mistrzejowic
(lista wg nazw ulic i osiedli)

 

Źródło: krakow.pl, MPO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *