13/07/2024
Nowości Wydarzenia

Zbiórka elektroodpadów w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej (os. Zgody)

Zapraszamy do udziału w zbiórce elektroodpadów w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej na os. Zgody 🙂
Wydarzenie na Facebooku

plakat_ akcje Cycling Recycling

Znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski przygotował niezwykły projekt edukacji ekologicznej. Już w sierpniu przez ponad 2 tys. km i kilkadziesiąt miejscowości poprowadzi trasa wyjątkowej wyprawy rowerowej pt. „Cycling Recycling”. Wspólnie z lokalnymi samorządami, mediami i organizacjami społecznymi organizowana będzie akcja informacyjna i edukacyjna, zachęcająca do przyjaznych środowisku zachowań, w tym zbiórki oraz recyklingu elektroodpadów i baterii. Dodatkowo w 10 wybranych miastach będą zorganizowane akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz konferencje prasowe.

Rowerzysta odwiedzi również 17 sierpnia Kraków. W tym dniu w godzinach 10-17 w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej (Filia nr 4 w os. Zgody 7, Oddział dla Dzieci) odbędzie się zbiórka elektroodpadów i baterii. Dla mieszkańców przygotowane są drobne ekogadżety, np. rowerowe lampki, czapeczki, opaski odblaskowe, które będą rozdawane w zamian za przynoszone duże elektroodpady. Lokalnym koordynatorem akcji jest Beata Szydłowska (tel. 888-140-422, filia4nhbp@interia.pl).

Wyprawa rozpoczyna się we Wrocławiu 1 sierpnia, tu też planowana jest meta – 21 sierpnia. Trasa, spotkania, akcje, konferencje prasowe, zdjęcia – to wszystko jest na bieżąco zamieszczane na stronie www.cycling-recycling.eu. Wyprawa „Cycling Recycling” ma charakter otwarty, tzn. na dowolnych jej odcinkach można się dołączyć i wspólnie przejechać wybraną trasę. W ramach projektu rusza także w całej Polsce akcja bezpłatnego odbierania dużych elektrośmieci, np. lodówek, kuchenek, pralek i zmywarek. Szczegóły na www.decydujesz.pl. Zbiórkę i recykling elektroodpadów zapewniają Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku.

www.cycling-recycling.eu

 

17 sierpnia, środa
od 10.00 do 17.00
Nowohucka Biblioteka Publiczna filia 4 na os. Zgody 7

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *