21/06/2024
Radni Miasta Krakowa przegłosowali dzisiaj uchwałę – będzie darmowa komunikacja miejska, gdy na trzech stacjach monitorujących powietrze uśredniona norma dla pyłu PM10 przekroczy 150 µg/m3 lub gdy na jednej ze stacji stężenie pyłu PM10 przekroczy 200 µg/m3. Pod uwagę będą brane wyniki z ostatniej doby odczytywane między 16 a 17.

Możliwość korzystania z darmowej komunikacji będzie obowiązywać przez całą następną dobę, licząc od północy, bez względu na to, czy prognozowane stężenie pyłów będzie takie samo, jak stężenie rzeczywiste – w przypadku stężenia niższego darmowa komunikacja będzie dalej obowiązywała na całym obszarze.

Zgodnie z przyjętą uchwałą, z bezpłatnych przejazdów będą mogły skorzystać osoby podróżujące środkami komunikacji miejskiej realizowanej na obszarze Krakowa oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego.

Z darmowej komunikacji będą mogły skorzystać osoby udające się w podróż środkami komunikacji miejskiej na obszarze miasta Kraków oraz gmin.

Uchwała w sprawie darmowej komunikacji miejskiej podczas smogu wejdzie w życie w trzy dni po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *