20/04/2024
Artykuły sponsorowane Nowości

Jak znaleźć pracę w Krakowie – 4 wskazówki

Skończyłeś studia i rozglądasz się za swoją pierwszą pracą? A może dotychczasowa przestała Cię satysfakcjonować i chciałbyś spróbować czegoś nowego? Od zawsze marzyłeś o czymś innym, a jednak wylądowałeś za biurkiem i chcesz to zmienić? Nadszedł na to najwyższy czas! Mimo, iż może się wydawać, że obecna sytuacja nie jest najlepsza, jeśli chodzi o poszukiwanie pracy, warto próbować. Obecnie wiele firm otworzyło się ponownie po kwarantannie i poszukuje nowych pracowników. Kraków jest olbrzymim miastem, co czyni go niezwykle atrakcyjnym dla potencjalnego pracownika. Wystarczy trochę samozaparcia i praktycznej wiedzy o tym, jak szukać a następnie przygotować się do rozmowy, by wymarzona praca stała się twoja.

Stwórz idealne CV

Poszukiwania rozpocznij od stworzenia idealnego CV – to będzie Twoja wizytówka, która najczęściej przeważa o pierwszym „być albo nie być” w dalszych procesach rekrutacyjnych, dlatego zadbaj o to, by odpowiednio Cię zareklamowała. CV powinno być schludne, konkretne i szczegółowe a także atrakcyjne wizualne. Poza swoimi danymi, wykształceniem, doświadczeniem, znajomością języków obcych oraz zainteresowaniami, nie zapomnij dołączyć aktualnego zdjęcia i klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. Pamiętaj również, by zapisać go w formacie .pdf – unikniesz dzięki temu możliwości, że Twój dokument na starszej wersji Worda się „rozleci” oraz nikt nie będzie mógł go edytować. Gdy pracodawca wymaga złożenia również listu motywacyjnego, napisz go stricte pod daną ofertę.

Trzymaj rękę na pulsie

Czyli po prostu regularnie przeglądaj portale z ogłoszeniami o pracę, zapisz się na subskrypcję, dzięki czemu takowe będą lądowały bezpośrednio na Twojej skrzynce e-mailowej. Dzięki filtrom na stronach z ofertami pracy możesz bardzo szybko znaleźć interesujące Cię ogłoszenia małym nakładem czasu. Szukając pracy warto postawić na przyjazne użytkownikom portale – jak na przykład www.aplikuj.pl – znajdziesz tu nie tylko oferty pracy z Krakowa, ale i staże, poradniki oraz kreator CV. Warto skorzystać.

Czas na rozmowę

Udało się – pracodawca oddzwonił i zaprosił Cię na rozmowę. Gratulacje! Teraz tylko musisz odpowiednio się do niej przygotować, by wypaść jak najkorzystniej. Przed rozmową warto poczytać o firmie, do której złożyłeś CV, przećwiczyć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i powtórzyć wiedzę, której mogą od Ciebie wymagać. Nie zapomnij również o odpowiedniej prezentacji wizualnej –znalazłeś ciekawą ofertę pracy w Krakowie? Zobacz jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną. Elegancka prezentacja połączona z wcześniejszym przygotowaniem praktycznym z pewnością wielokrotnie zwiększy Twoje szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska. Powodzenia!

 

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *