13/07/2024
Nowości

Wydarzenia w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

13.05. GODZ. 15.00, LEONARDO DA VINCI – ARTYSTA WSZECHSTRONNY

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

W maju 2019 roku mija 500 lat od chwili śmierci najwybitniejszego twórcy renesansu – Leonarda da Vinci. Sylwetkę artysty, którego działalność wykraczała daleko poza tradycyjne pojmowanie sztuki, a wyobraźnia i pomysłowość wyprzedzały współczesnych o całe epoki, przybliży Monika Kamińska.

Prowadząca wykład jest absolwentką archeologii oraz historii sztuki na Wydziale Historycznym UJ, gdzie ukończyła studia doktoranckie. Brała udział w badaniach archeologicznych m.in.: w Polsce, na Słowacji i w Irlandii.

Wstęp wolny.

13.05. GODZ. 15.30, POCZUJ SIĘ ZDROWO I ZRÓB TO SAM – WARSZTATY KULINARNE

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Wiosna w pełni! Czas najwyższy, by nauczyć się zdrowo korzystać z jej owoców. Zapraszamy na warsztaty kulinarne, podczas których nauczymy dzieci samodzielnie przygotowywać owocowe przekąski, koktajle i sałatki. Przy okazji omówimy podstawowe zasady obróbki owoców i warzyw.

Wstęp: 1 zł

14.05. GODZ. 14.30-18.30, WARSZTATY FILCOWANIA

Klub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1)

Warsztaty filcowania to sposób na wzbogacenie umiejętności artystycznych uczestników. Pokażemy jak w prosty, ale niebanalny sposób można wykorzystać ten materiał do użytku codziennego. Stworzymy unikatowe prace, zgodne z upodobaniami uczestników. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw szycia filcu, otrzymają szablony przedmiotów do uszycia oraz pomoc instruktora przy wykonywaniu pracy.

Wstęp: 5 zł

14.05. GODZ. 17.00, HAFCIARSTWO I INNE ROBÓTKI RĘCZNE

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Warsztaty haftu ręcznego oraz innych robótek ręcznych dla miłośników pracy z materiałem, nitką i koronką. Zajęcia prowadzi Maria Góra – absolwentka Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie z dyplomem czeladnika hafciarstwa. Posiada dwuletni kurs rękodzieła o specjalności haft ręczny.

Wstęp: 10 zł/zajęcia

15.05. GODZ. 10.00, BAJKOWY DZIEŃ WOLICY

Klub JednośćOśrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c)

Klub Jedność zaprasza na coroczny piknik dla dzieci i młodzieży. Tym razem motywem przewodnim imprezy będą bajki. W programie wydarzenia znajdzie się widowisko teatralne, liczne konkursy i gry tematyczne, loteria fantowa i możliwość dokazywania na dmuchanym placu zabaw, a dla nieco starszych uczestników – pokaz zręcznościowy w wykonaniu Krakowskiego Szwadronu Ułanów i konne przejażdżki. Jednym zdaniem: Będzie jak w bajce!

Wstęp wolny.

17.05. GODZ. 18.00, DISCO MARATON FITNESS – zapisy do 15 maja

Klub MirageOśrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Wiosna w pełni, nadszedł czas ładowania energii do organizmu. Aby w tym pomóc, zapraszamy w piątkowe popołudnie na Disco Maraton Fitness. Instruktorzy czekają na zwolenniczki zdrowego i aktywnego stylu życia oraz dobrej zabawy od godziny 18:00. W programie zajęcia aerobiku i zumby, a po fitnessowych zmaganiach – zabawa w rytmie muzyki disco. Miło widziane przebrania w stylu lat 80-tych, a najciekawszy strój zostanie nagrodzony.

Zapisy i wpłaty do 15 maja w Klubie, ilość miejsc ograniczona

Wstęp: 20 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *