23/05/2024
Nowości Wydarzenia

Seniorzy wykonali świąteczne eko-kartki

Świąteczne eko-kartki w Nowej Hucie z ArcelorMittal Poland

Seniorzy z nowohuckich centrów aktywności seniorów, z Rady Krakowskich Seniorów oraz z nowohuckich ogródków działkowych pod egidą ArcelorMittal Poland, który zaprosił je na bezpłatne warsztaty tworzenia recyklingowych kartek wielkanocnych, cięły, malowały i wyklejały tasiemki, guziki, koronki, wycinki z kolorowych gazet. Z tych pozornie bezużytecznych, wydawałoby się materiałów, powstały nietypowe, oryginalne kartki wielkanocne.

– Cieszymy się, że mamy okazję współpracować z kolejną grupą mieszkańców, aktywną i nieobojętną na wszystko, co dzieje się wokół i którym, tak jak nam, bliska jest dzielnica Nowa Huta. Jestem przekonana, że jeszcze nie raz spotkamy się z mieszkańcami Nowej Huty, wspólnie realizując projekty społeczne– mówi Karolina Muza-Adamiec szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Podczas warsztatów „Kartka z odzysku. Od huty dla Huty” oryginalne świąteczne kartki wspólnie z seniorami tworzyła nowohucka aktywistka Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz. Efektem ich wspólnej pracy były naprawdę oryginalne i kolorowe małe dzieła sztuki. Na warsztatach powstało blisko sto różnorodnych, kreatywnych kartek świątecznych, wykonanych z gazet, guzików, kawałków koronek, serwetek, a nawet tapet! Każda inna, każda z wyjątkowym pomysłem. Wszystkie kartki zostały opatrzone życzeniami dla nowohucian oraz świąteczną niespodzianką.

– Chcieliśmy przed Wielkanocą zaskoczyć mieszkańców Nowej Huty i dlatego z takim pozytywnym przesłaniem od aktywnych seniorów wyszliśmy na aleję Róż i plac Centralny. Rozdawaliśmy im własnoręcznie wykonane kartki, do których dołączyliśmy symbol wiosny i zbliżających się świąt – rzeżuchę – dodaje Marzena Rogozik z Biura Komunikacji i Dialogu Lokalnego ArcelorMittal Poland.

Niezwykłe kartki trafiły do mieszkańców, by sprawić im radość, ale przed wszystkim, by pokazać jak wiele talentów i pomysłów drzemie wśród nowohuckich seniorów. Wystarczy tylko pozwolić mi je odkryć np. na kreatywnych warsztatach.

– W gronie nowohuckich seniorów znajduje się wielu byłych pracowników krakowskiej huty, więc dobrze, że ArcelorMittal Poland dzisiaj także o nich pamięta. Dziś seniorzy chcą być jak najbardziej aktywni i takie warsztaty, jak te dzisiejsze, bardzo temu sprzyjają – podkreśla Wiesława Zboroch, sekretarz Zarządu Rady Krakowskich Seniorów, która razem z innymi przygotowywała kartki podczas warsztatów „Kartka z odzysku. Od huty dla Huty”.

Kontakt / informacje dodatkowe:

Marzena Rogozik
tel. +48 12 290 40 25
e-mail:
marzena.rogozik@arcelormittal.com

Sylwia Winiarek
tel. +48 32 776 76 30
e-mail:
sylwia.winiarek@arcelormittal.com

Źródło: biuro prasowe ArcelorMittal Poland

1 Comment

  • angjo-decor.com 19/02/2023

    Love the article ? this is something I’ve had to work on a lot since becoming a father last year and I believe everyone should try at least some of this to become closer as a family ? thanks for sharing ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *