26/05/2024
Kultura Nowości

Kraków czyta w Legimi, czyli e-booki w bibliotekach

kczwl

Zachęcamy do zapoznania się z nową, bardzo ciekawą usługą oferowaną przez krakowskie miejskie biblioteki publiczne 🙂

 

Wypożyczaj i czytaj nie tylko książki tradycyjne, ale i e-booki!

Pociąg się spóźnia? Kolejka do lekarza nie ma końca? Nie możesz doczekać się najnowszej powieści ulubionego autora? Skończyłeś czytać świetną książkę, a następny tom jest wypożyczony? Jesteś miłośnikiem książek tradycyjnych, ale walizka na wakacje dawno przekroczyła limit wagi? Krowoderska, Nowohucka, Podgórska i Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie proponują nowe rozwiązanie.

Dzięki specjalnej dotacji Organizatora biblioteki publiczne wykupiły dla swoich użytkowników dostęp  do elektronicznego zasobu e-booków Legimi. Wystarczy odwiedzić ulubioną filię biblioteczną i pobrać od bibliotekarza bezpłatny kod dostępu.  Po zarejestrowaniu się na stronie www.legimi.pl/bibliotekakrakow/ i wpisaniu kodu zyskamy dostęp do ponad 16 000 książek.
W ofercie Legimi znajdziemy zarówno arcydzieła literatury światowej, jak i najnowsze bestsellery dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kod dostępu pozwala na korzystanie z zasobu na dwóch dowolnie wybranych urządzeniach: e-czytniku, smartfonie, tablecie lub komputerze. Bibliotekarze poinstruują, jak pobrać aplikację Legimi i bezpłatnie korzystać z tysięcy książek! Niezdecydowanym, czy książka elektroniczna to coś dla nich, Biblioteki oferują również możliwość wypożyczenia e-czytnika.  Aktualnie urządzenie można wypożyczyć w Podgórskiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, natomiast od przyszłego roku w wybranych filiach bibliotecznych na terenie Krakowa.

Regulamin wypożyczania czytnika jest dostępny na stronie www.biblioteka.podgorska.krakow.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *