24/07/2024
Kultura Nowości

Leo Maniak – efektywna nauka dzieci

leo-maniak

Już od najmłodszych lat dziecko musi przyswoić ogromny zasób informacji: uczy się języków, logicznego myślenia, przedmiotów ścisłych oraz humanistycznych. W szkołach jednak brakuje najważniejszego – tego, jak się uczyć, by nauka przynosiła efekty, a dziecko nie chodziło zmęczone i zniechęcone.

W jaki sposób możemy dodatkowo wesprzeć i zachęcić dzieci, by nauka nie kojarzyła im się z mozolnymi godzinami spędzonymi nad podręcznikami, beznamiętnym wpatrywaniem w rząd cyferek i liter? By przychodziła łatwo i przyjemnie oraz – przede wszystkim – dawała efekty?

Program efektywnej nauki metodą Leo Maniak, prowadzony w Leader School mieszczącej się przy ul. Urbanowicza 10a, został stworzony przy współpracy pedagogów, psychologów dziecięcych oraz polonistów, którzy od podstawki znają proces uczenia się dzieci. Ta metoda kształci w dzieciach nawyk samodzielnego notowania za pomocą map myśli, sprawnego kojarzenia faktów i rozwiązywania zadań matematycznych.

W przeciwieństwie do szkół, gdzie każde dziecko niezależnie od swojego tempa nauki musi w określonym czasie przebrnąć przez materiał, nauczyciele w Leader School zdają sobie sprawę, że każde dziecko posiada indywidulany sposób uczenia się – i to właśnie to podejście sprawia, że program efektywnej nauki metodą Leo Maniak doskonale się sprawdza u wszystkich dzieci.  W trakcie trwania zajęć wykorzystane są takie metody ułatwiające naukę jak techniki efektywnego czytania, techniki pamięciowe oraz ćwiczenia usprawniające koncetrację. To wszystko sprawia, że nauka tym sposobem przychodzi łatwiej oraz daje lepsze efekty.

Podczas zajęć trenerzy dbają o to, by pod ich okiem dziecko z łatwością opanowało ortografię, poznało strategię sprawnego czytania, wytrenowało pamięć, koncentrację, umiejętność logicznego myślenia oraz poznało zasady autoprezentacji. Dzięki niewielkim grupom (od 3 do 8 osób) możliwe jest indywidualne podejście do każdego uczestnika kursu. Zajęcia kierowane są do dzieci już od 7 roku życia odbywają się raz w tygodniu i trwają optymalne 120 minut.

Poza programem efektywnej nauki metodą Leo Maniak, w szkole językowej Leader School odbywają się zajęcia z angielskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, polskiego, a także rytmika i tańce. A to wszystko zarówno w formie zajęć indywidualnych lub grupowych. Ponadto, są też Przedszkoliady – zajęcia sportowe z piłkami, Logopedia – gimnastyka buzi i języka, Anglorytmika – taniec wraz z nauką języka w jednym oraz Mateoo – nauka matematyki na wesoło.

Uwaga!
Dla zainteresowanych rozpoczęciem nauki metodą efektywnego nauczania Leo Maniak – już 8 października odbędą się bezpłatne, otwarte warsztaty dla chętnych! Wziąć w nich udział będą mogły osoby, które potwierdzą swoje przybycie w sekretariacie szkoły lub pod numerem telefonu: 796-870-990.
Ilość miejsc ograniczona!

Zapraszamy na krakow.leaderschool.pl 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *