26/05/2024
Kultura Nowości Osiedle Tysiąclecia Spółdzielnie Wydarzenia

Relacja z festynu z okazji 25-lecia SM „Mistrzejowice” [DUŻO ZDJĘĆ]

IMG_2178Piękna pogoda dopisała uczestnikom i organizatorom festynu z okazji 25-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Mistrzejowice”, który odbył się w sobotę, 21 maja. Od godziny 15.30 mogliśmy zobaczyć prezentacje utalentowanych dzieci i młodzieży w postaci występów tanecznych, wokalnych i akrobacyjnych, pokosztować smacznych kiełbasek z grilla i pysznych gofrów, najmłodsi mogli pobawić się na dostępnych atrakcjach i wziąć udział w konkursach. Najważniejszą częścią festynu było wręczenie odznaczeń. Zostali docenieni wszyscy Ci, dzięki którym Spółdzielnia Mieszkaniowa „Mistrzejowice” może obchodzić swoje 25-lecie.

Wszystkich mieszkańców oraz gości specjalnych powitał Prezes Spółdzielni, mgr inż. Ryszard Mauthe. Na uroczystości pojawi się m.in.: przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej, dr Jerzy Jankowski, przewodniczący Rady Miasta Krakowa, pan Sławomir Pietrzyk, przewodnicząca Rady Dzielnicy XV „Mistrzejowice”, pani Grażyna Janawa, radny Rady Miasta Krakowa, pan Michał Drewnicki, radny Rady Miasta Krakowa, pan Wojciech Krzysztonek, dyrektor ds. rozwoju MPEC, pan Witold Warzecha, prezes Związku Spółdzielczości Mieszkaniowej, pani Magdalena Pawłowska, przedstawiciel firmy Stolbau Eko, pan Sławomir Dzież, dyrektor firmy Ista, pan Michał Kupka.

 

Odznaczenia Zasłużonego Działacza Ruchu Spółdzielczego wręczył dr Jerzy Jankowski, przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej.

„Krajowa rada spółdzielcza przyznała spółdzielni odznakę za rozwój spółdzielczości, w dowód uznania za znakomite wyniki ekonomiczne, znakomitą organizację pracy, znakomitą aktywność wśród spółdzielców. W ręce pana prezesa chciałbym przekazać to wyróżnienie wraz z dyplomem, życząc i Państwu i panu prezesowi kolejnych sukcesów.”

 

Docenionych odznaką oraz listem gratulacyjnym zostało ponad 20 działaczy:
Zbigniew Kurzyński, Jerzy Wójtowicz, Jerzy Panek, Danuta Orender, Grażyna Morawska, Mieczysław Marczyński, Artur Luksa, Anna Kulanica, Grzegorz Kubiś, Bogumiła Knapik, Ewa Hajduga, Stanisława Głowacka, Mariusz Ciepiela, Anna Karaś, Stanisław Szewczyk, Dorota Skinder, Zbigniew Staśko, Dorota Rudy-Rudkowska, Stanisław Pyka, Mieczysław Szwajca, Danuta Mikuła, Barbara Wręga.

 

 

Dr. Jerzy Jankowski na zakończenie podziękował za zaproszenie i złożył życzenia:

„Szanowni Państwo, 25 lat temu podjęliśmy decyzję o utworzeniu Spółdzielni, w mojej ocenie decyzja była trafna i racjonalna. Z tej okazji życzę Państwu, żebyście w kolejne jubileusze spotykali się i obchodzili tak samo sympatycznie i w tak znakomitej atmosferze jak w dniu dzisiejszym. Czego można życzyć spółdzielni? To wyjątkowa dla Was chwila, 100 lat w zasięgu ręki, życzę Zarządowi, Radzie i wszystkim Państwu, żeby spółdzielnia istniała do końca świata i o jeden dzień dłużej z pożytkiem dla Was wszystkich.”

 

IMG_2806Pan Sławomir Pietrzyk wygłosił przemówienie:

„W imieniu prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego, jak również Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, chciałem pogratulować jubileuszu 25-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Mistrzejowice”. Chciałem również poinformować, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Mistrzejowice” została przez pana prezydenta wyróżniona medalem za zasługi dla Miasta Krakowa Honoris Gratia. (…) Gratuluje Spółdzielni Mieszkaniowej, że tak wspaniale działacie.”

List od prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego:

„W imieniu władz miasta Krakowa składam na rękę Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej gratulacje z okazji jubileuszu 25-lecia samodzielnej działalności Spółdzielni Mieszkaniowej „Mistrzejowice” w Krakowie. Tak wspaniała rocznica jest okazją do wspomnień i podsumowań. Jest też wielkim wydarzeniem w historii Państwa działalności. To wyjątkowa chwila i ogromna satysfakcja z dotychczasowych osiągnięć, a jednocześnie refleksja nad trwającą teraźniejszością i nadchodzącą przyszłością. W tym szczególnym dniu pragnę złożyć Państwu najlepsze życzenia na następne lata, życząc, by obfitowały one dalszym potężnym i prężnym rozwojem oraz licznymi sukcesami spółdzielni Mieszkaniowej „Mistrzejowice” w Krakowie. Niech codzienna praca wykonywana na rzecz mieszkańców pozostanie dla Państwa nieustannym źródłem satysfakcji, a ludzka przychylność i życzliwość towarzyszą w każdym momencie.”

 

 

Pani Joanna Słomka, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, pani Katarzyna Kosowska, kierowniczka Klubu Kuźnia oraz pani Elżbieta Pyka, była Radna Rady Dzielnicy XV i prezes Krakowskiego Związku Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych odebrały prezenty w postaci ekspresu do kawy dla placówek, nad którymi sprawują opiekę.

Po oficjalnych gratulacjach i wyróżnieniach na scenie pojawił się tort urodzinowy, którym zostali poczęstowani wszyscy goście, a uczestnikom pikniku zostały rozdane urodzinowe ciastka.

Na koniec oficjalnej części festynu goście składali życzenia SM „Mistrzejowice”.

IMG_2878Prezes Związku Spółdzielczości Mieszkaniowej, pani Magdalena Pawłowska:
„W imieniu Krakowskiego Związku Rewizyjnego, jest mi niezmiernie miło pogratulować wszystkim Państwu, mieszkańcom, członkom Rady Nadzorczej, Zarządowi, wszystkim pracownikom i wszystkim tym, których praca złożyła się na to dzisiejsze święto i życzyć dalszych jubileuszy oraz wszystkiego najlepszego.”

 

IMG_2890Przewodnicząca Rady i Zarządu Dzielnicy XV „Mistrzejowice”, pani Grażyna Janawa:
„Szanowny Panie Prezesie, z okazji jubileuszu 25-lecia samodzielnej działalności Spółdzielni Mieszkaniowej „Mistrzejowice”, w rok obchodów 200-lecia spółdzielczości, mam wielką przyjemność przekazać na Pana ręce serdeczne gratulacje dla Zarządu, Rady Nadzorczej, a także wszystkich pracowników i członków spółdzielni. Od ćwierćwiecza spółdzielnia „Mistrzejowice” stanowi integralną część Dzielnicy XV „Mistrzejowice”. Jest instytucją, która przyczynia się do intensywnego rozwoju naszego regionu. Cieszy fakt, że czyni to w sposób przedsiębiorczy, idący z duchem czasu i wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańcom. Ze swojej strony dziękuje za dotychczasową współpracę, dzięki której możemy podejmować wspólne inicjatywy. Z okazji setnego jubileuszu gratuluje dotychczasowych osiągnięć, które nie były by możliwe bez wspólnego wysiłku oraz zaangażowania władz Spółdzielni oraz jej działaniu. W imieniu Rady i Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice życzę dalszego dynamicznego rozwoju i nieustającej kreatywności i satysfakcji oraz zadowolenia ze strony mieszkańców.”

 

Na festynie mieliśmy również okazję pobawić się przy przebojach grupy Alergen oraz zespołu Wawele, który podbił serca mieszkańców i stworzył bardzo fajną atmosferę.

IMG_2614 IMG_3102

 

 

 

 

 

 

DUŻA GALERIA ZDJĘĆ

 

MAŁA GALERIA ZDJĘĆ:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *