23/05/2024
Felietony Nowości

Historia pętli „Mistrzejowice”

680-p4-6 dworzec autobusowy Mistrzejowice

Zainteresował nas temat pętli autobusowej „Mistrzejowice”, która nie od początku mieściła się na os. Złotego Wieku. Chcąc zaczerpnąć informacji skontaktowaliśmy się z p. Markiem Gancarczykiem, rzecznikiem prasowym Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego z prośbą o udostępnienie informacji na jej temat. Otrzymaliśmy wiadomość zwrotną, za którą jeszcze raz bardzo dziękujemy i którą podzielimy się z naszymi czytelnikami 🙂

Pętla autobusowa „Mistrzejowice”, która obecnie znajduje się na os. Złotego Wieku wcześniej była w dwóch innych miejscach na terenie naszej dzielnicy. Jej pierwszą lokalizacją, do roku 1971, były okolice ulicy Bitwy nad Bzurą (osiedle Bohaterów Września). Dokładnie 5 października 1971 roku została ona przeniesiona na plac (aktualnie duży parking) przed blokiem 59 na os. Tysiąclecia i funkcjonowała tam do 14 marca 1986 roku, kiedy została przeniesiona do obecnej lokalizacji.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia aktualnych fotografii z zajezdni „Mistrzejowice” oraz miejsc, w których kiedyś się znajdowała.

 

os. Złotego Wieku, obecna lokalizacja pętli

 

os. Tysiąclecia, plac przed blokiem 59

 

ul. Bitwy nad Bzurą, okolica, w której znajdowała się pętla

Wiedzieliście o tym? 😉 Jakie jeszcze ciekawostki skrywa XV Dzielnica? Mamy nadzieję, że niebawem wspólnie odkryjemy następne!

 

Stara fotografia: S. Makarewicz ze zbioru J. Kołodziej.
Aktualne fotografie: Mistrzejowice24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *