20/04/2024
Kultura Nowości Osiedle Złotego Wieku

Barbara Nowak została kuratorem oświaty

www.pis.org.pl
www.pis.org.pl

Nauczycielka historii i krakowska radna miejska z klubu PiS Barbara Nowak odebrała nominację na kuratora oświaty w woj. małopolskim. „Biurokracja zabrała dzieciom nauczycieli – chcę to zmienić” – zapowiedziała obejmując stanowisko.

Nominację na stanowisko kuratora wręczył Nowak wojewoda małopolski Józef Pilch. Podkreślił, jej wieloletnie doświadczenie w dziedzinie edukacji. „Będziemy wspólnie wdrażać projekty przygotowywane przez rząd” – zaznaczył.

Nowa kurator oceniła, że „papiery i biurokracja zabrały nauczycieli dzieciom, którzy zamiast poświęcać im czas siedzą nad dokumentami. „Wrócić radość dzieciom chodzenia do szkoły, wrócić im nauczycieli i rozwijać talenty – to jest mój cel” – zapowiedziała.

Barbara Nowak (ur. 1959 r.) jest absolwentką studiów historycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. W oświacie pracuje od 1982 r. jako nauczycielka historii. W 1992 r. wygrała konkurs i objęła stanowisko dyrektora Szkoły nr 85 w Krakowie. W 2014 r. została wybrana do Rady Miasta Krakowa z ramienia PiS.

Poprzedni kurator Aleksander Palczewski w styczniu tego roku odszedł na emeryturę. Pełnił tę funkcję w 2010 r.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Źródło zdjęcia: www.pis.org.pl

1 Comment

  • gate.io 09/02/2023

    Your article helped me a lot, thanks for the information. I also like your blog theme, can you tell me how you did it?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *