20/04/2024
Komunikaty Nowości Osiedle Piastów

Stacja do pomiaru zanieczyszczenia powietrza na os. Piastów

Na os. Piastów 34 uruchomiono jedną z dwóch nowych stacji do pomiaru zanieczyszczenia powietrza, tzw. poborników pyłu zawieszonego.

Krakowska sieć do badania jakości powietrza powiększyła się o nowe urządzenia: stacje mobilną na ul. Dietla (na wysokości skrzyżowania z ul. Wielopole) oraz dwie stacje poborników pyłu zawieszonego na os. Piastów 34 oraz w Bronowicach na ul. Złoty Róg 30. Mają one również zostać wyposażone w mierniki automatyczne.

Do tej pory w Krakowie działały trzy stacje do pomiaru zanieczyszczenia powietrza: na al. Krasińskiego na Bronowicach, przy ul. Bujaka na Kurdwanowie oraz w Nowej Hucie na ul. Bulwarowej.

Urządzenia zakupiło Miasto, a korzystać z nich będzie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie.

Czemu służą nowe urządzenia? – Aparatura wejdzie w skład sieci krakowskiego monitoringu powietrza. Dzięki stacji mobilnej będziemy mieli dane o jakości powietrza z kolejnego obszaru miasta. Natomiast poborniki pozwolą na lepsze badania składu pyłu zawieszonego, jego struktury pochodzenia. Takie informacje pomogą w walce ze smogiem – wyjaśnia Witold Śmiałek, Doradca ds. Jakości Powietrza.

Zakup nowych urządzeń do monitorowania powietrza to efekt porozumienia pomiędzy Urzędem Miasta Krakowa, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Krakowie. Urządzenie sfinansowało Miasto Kraków.

Źródło: http://krakow.pl

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *