26/05/2024
Hobby Wydarzenia

XII Przegląd choreograficzny dla dzieci i młodzieży Tańcem opowiadam

W kwietniu 2019 roku już po raz 12. Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zorganizuje przegląd młodych talentów Tańcem opowiadam. Szansę na pokazanie swych umiejętności przed krakowską publicznością otrzymają młodzi adepci sztuk choreograficznych.

Kształtowanie zamiłowania do tańca wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości na piękno i estetykę, wyszukiwanie młodych talentów i promocja ich uzdolnień tanecznych są najważniejszymi celami przeglądu, którego pomysłodawczynią jest Barbara Gatty-Kostyal – pedagog i choreograf baletu. W dotychczasowych edycjach imprezy przez sceny Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta przewinęło się wielu uzdolnionych młodych ludzi, niektórzy z nich związali z tańcem swoją przyszłość. Każdego roku uczestnicy z niezmiennie wielkim zaangażowaniem wyrażają swoje emocje i artystyczne przeżycia poprzez różnorodne układy choreograficzne.

Przegląd jest też okazją do integracji sympatyków i miłośników sztuk choreograficznych oraz wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca, ustanowionego na 29 kwietnia przez agendę działającego pod auspicjami UNESCO Międzynarodowego Instytutu Teatralnego.

Nabór chętnych do uczestnictwa w XII Przeglądzie choreograficznym dla dzieci i młodzieży Tańcem opowiadam trwa do 23 kwietnia. Formularze zgłoszeniowe wraz z regulaminem dostępne są w siedzibie Klubu Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 oraz – do pobrania – na stronie internetowej Ośrodka: www.krakownh.pl. Wypełnione karty zgłoszenia przyjmowane są w Klubie Zgody. Dodatkowe informacje udzielane są również telefonicznie, pod numerem 12 644 24 32 wew. 28.

Przegląd odbędzie się w sobotę 27 kwietnia 2019 r. w Klubie Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta przy ulicy Stycznej 1 w Krakowie. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 17.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do podziwiania młodych tancerzy przypominając, że wstęp na pokazy taneczne jest bezpłatny.

Przegląd jest dofinansowany ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Źródło: Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

1 Comment

  • cotação helium 05/03/2023

    Do you mind if I quote a couple of your articles as long asI provide credit and sources back to your website?My blog site is in the very same niche as yours and my users would certainly benefit from some of the information you present here.Please let me know if this okay with you. Thanks!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *