14/06/2024
Kultura Nowości

Warsztaty dla Małych Odkrywców

Niezwykła podróż pociągiem, od stacji do stacji, w poszukiwaniu przygody z nauką i sportem – tak wyglądały Warsztaty dla Małych Odkrywców zorganizowane w szkole na os. Złotego Wieku 36, która od września 2017 r. będzie Szkołą Podstawową nr 77 w Krakowie.

Dzieci miały okazję, pod opieką starszych kolegów i koleżanek z Gimnazjum nr 37, obejrzeć krótkie przedstawienie, stworzyć kolorowy wiatr, zobaczyć wybuch wulkanu, pobawić się  w kąciku języka angielskiego, poszukać pirackiego skarbu, własnoręcznie wykonać ozdoby ze zwierzętami i zatańczyć „Czekoladę”.

Stoi na stacji lokomotywa…

We wtorek i w środę 4 i 5 kwietnia 2017 r. do szkoły zawitali bardzo mili goście – dzieci z grup przedszkolnych z wychowawcami – aby wziąć udział w przygotowanych dla nich warsztatach. Organizatorzy zaprosili wszystkich w niezwykłą podróż pociągiem, która rozpoczęła się już w szkolnym holu, gdzie uczennice starszych klas przedstawiły „Lokomotywę” zainspirowaną wierszem Juliana Tuwima.

Stoi na stacji lokomotywa, wszystkich zaprasza, by świat odkrywać,

Zdobywać wiedzę, badać przyrodę. Czas już zaczynać wielką PRZYGODĘ!

 

O rany! Wulkany!

Na stacji przyrodniczej dzieci mogły zaobserwować pokazy zjawisk chemicznych i fizycznych związanych z energią – były tam między innymi: czynne chemiczne wulkany, wyładowania elektryczne, para z lokomotywy czy ogień z paszczy wawelskiego smoka, a wszystko przyjmowane z ogromnym entuzjazmem i spontanicznymi okrzykami. „Było super! Wulkan wybuchał i sypał się z niego popiół ” – wspominali uczestnicy. Przedszkolaki nauczyły się także, jak można samodzielnie wywołać kolorowy wiatr i pod opieką swoich przewodników udały się do kolorowej krainy języka angielskiego. Mali Odkrywcy brali udział w zabawach ruchowych, w czasie których powtórzyli i utrwalili angielskie nazwy kolorów. Wiele radości przyniosły wszystkim zabawy z piłkami, balonami, owocami, kolorową chustą animacyjną, a także interaktywna gra na tablicy multimedialnej. Dzieci bez problemu wykonywały polecenia wydawane w języku angielskim, za co otrzymywały kolorowe naklejki.

Ahoj, przygodo!

Mała sala gimnastyczna zamieniła się w krainę przygody. Podróżnicy wyruszyli  na poszukiwanie pirackiego skarbu. Aby go zdobyć, przedszkolaki musiały, posługując się mapą świata, wykonać kolejne zadania ruchowe na czterech stacjach – kontynentach (np. strzał do bramki kijem hokejowym, skoki z wyspy na wyspę, rzut kulą śnieżną do celu). Na każdym kontynencie dzieci zdobywały monety, mogły powitać zwierzęta żyjące w tym miejscu i poznać ciekawostki związane ze środowiskiem przyrodniczym. Na ostatnim kontynencie czekał ukryty skarb…  A na kolejnej stacji – warsztaty artystyczne. Każdy z uczestników przygotował samodzielnie ozdobny spinacz z kolorowym zwierzątkiem, a sala jadalni zaroiła się od motylków, ośmiorniczek, biedronek i pszczółek. Po zakończonej pracy dzieci mogły obejrzeć pokaz Capoeiry w wykonaniu ucznia gimnazjum i z wielką ochotą wzięły udział w krótkich warsztatach tej niezwykłej sztuki walki.

Na zakończenie spotkania goście zostali zaproszeni na dużą salę gimnastyczną, gdzie wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami zatańczyli „Czekoladę’. Mali Odkrywcy wychodzili pełni wrażeń i uśmiechnięci od ucha do ucha, niosąc drobne nagrody zdobyte w czasie warsztatów oraz pasję do eksperymentowania, którą starali się ich zarazić nauczyciele – organizatorzy warsztatów.

Wszystkich zainteresowanych Szkołą Podstawową nr 77 zapraszamy na kolejne DNI OTWARTE, które odbędą się w sobotę 22 kwietnia 2017 r. w godzinach 10.00 – 13.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *