30/01/2023
Infrastruktura Nowości

Nowe informacje odnośnie trasy S7

pexels.com

Nowe informacje o S7

Pojawiły się kolejne informacje dotyczące nowego odcinka trasy S7, który będzie prowadził z Nowej Huty przez Wzgórza Krzesławickie i Mistrzejowice aż do ul. Widomej. Wiadomo już, że odpowiedzialna za to będzie włoska firma Salini z Mediolanu – ta sama, która obecnie buduje jeden z nowych odcinków zakopianki ze Skomielnej Białej do Rabki Zdroju.

Odcinek trasy S7 ma kosztować ponad miliard złotych i być gotowy po 34 miesiącach prac, czyli już w 2021 roku. Trasa będzie obejmowała 18,3 km. Jednak na samej budowie trasy się nie skończy – potrzebna będzie także budowa dróg dojazdowych, miejscami także przebudowa dróg krzyżujących się z inwestycją, przełożenie cieków wodnych oraz wyburzenie obiektów kolidujących z nową trasą.

Jak już pisaliśmy w ostatnim artykule, odcinek ten ma się rozpoczynać na oddanym do użytku w zeszłym roku węźle w Nowej Hucie i prowadzić wzdłuż ulicy Ujastek Mogilski. W rejonie ulic Łowińskiego i Darwina trasa łączyć się będzie z węzłem z ulicą Kocmyrzowską i prowadzić będzie równolegle do torów kolejowych aż do węzła Mistrzejowice. Tam skręci na północ i przez węzły Raciborowice i Łuczyce poprowadzi do Widomej, gdzie połączy się z kolejnym odcinkiem trasy.

3 Comments

  • Marta 27/09/2018

    Jak do 2021 jeśli wliczając okresy zimowe , to dodatkowy rok , nie podawajcie błędnych informacji .

  • Zuzanna 19/02/2019

    dla mnie to porażka, już teraz mam pod oknami ogromny ruch, po budowie węzła mistrzejowice Okulickiego ma być 2 pasmowa, zabiorą nam zieleń a mój blok będzie 2 metry od drogi. 🙁 radni dzielnicy nic nie robią żeby ograniczyć ruch w tym miejscu. Jak zwykle kto słabszy przegrywa

  • socairl 28/01/2023

    Parenteral 10 to 40 mEq Cloreto De Potassio for injection diluted in an appropriate amount and type of solution to be intravenously infused once at a rate not to exceed 40 mEq hour buy zithromax no prescription The hypotheses include vascular damage, epithelial stem cells inadequacy, epithelial stem cell sensitivity or drug hypersensitivity reactions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *