24/07/2024
Kultura Nowości Osiedla Mistrzejowic Wydarzenia

Mistrzejowicki Klub Rodziców w Klubie Kuźnia

W Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie otwarto klub rodziców. Zajęcia w klubach, które działają w Domach Kultury w 15 dzielnicach Krakowa, są bezpłatne. Odbywa się w nich wspólne czytanie bajek, zajęcia plastyczne, pilates, a także spotkania z lekarzami, psychologami czy dietetykami. Słowem wszystko co może się przydać młodym rodzicom.

Mistrzejowicki Klub Rodziców – otwarte spotkania
Wstęp wolny
www.kuznia.edu.pl

Mistrzejowicki Klub Rodziców to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci, jak dbać o ich rozwój.
Współcześni rodzice są zazwyczaj aktywni, poszukują wiedzy, informacji i kontaktów, chcą się rozwijać i dokształcać. Na te potrzeby odpowie Mistrzejowicki Klub Rodziców, w którym mamy i tatusiowie, dzięki uczestnictwu w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych, będą mogli nabyć nowe umiejętności, poszerzyć wiedzę nt. zdrowia, wychowania oraz np. przygotować się do powrotu do pracy.
Ważne jest również to, że w dużych miastach rodzice z małymi dziećmi pozbawieni są wsparcia dużej rodziny, a oczekiwanie na dziecko, macierzyństwo, wychowywanie dzieci staje się czasem, kiedy czują się odizolowani od społeczeństwa i pozostawieni samym sobie. Celem Mistrzejowickiego Klub Rodziców jest stworzenie grupy wsparcia i pomocy dla takich rodzin.

Klub Rodziców realizowany jest dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Środa, godz.: 10.00 – 11.30

Na warsztaty i spotkania ze specjalistami obowiązują zapisy:
Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, e-mail: k.kosowska@kuznia.edu.pl

[REPORTAŻ TELEWIZJI KRAKÓW]

 

Źródło: www.krakow.tvp.pl i www.kuznia.edu.pl

Źródło zdjęcia: www.krakow.tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *