30/01/2023
Nowości Wydarzenia

Spotkanie z Szymonem Drobniakiem w księgarni NOWA

W księgarni Nowa na os. Zgody 7 odbędzie się spotkanie z Szymonem Drobniakiem – autorem książki „Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody”, biologiem, laureatem nagrody naukowej Polityki.

Spotkanie jest przeznaczone dla dzieci od 5 lat. Odbędzie się ono 16 lutego o godzinie 11.00.

 

Czy bakterie chodzą na randki? Dlaczego rozwielitki nie potrzebują chłopaków? Czemu romantyczna kolacja pary jeżozwierzów kończy się ich wzajemnym obsikiwaniem?

Wszystkich ciekawskich zapraszamy na rodzinne, walentynkowe, spotkanie z Szymonem Drobniakiem, autorem książki „Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody”. Dzieciaki, spodziewajcie się opowieści o miłosnych zwyczajach zwierząt 🙂

Spotkanie poprowadzi Ewa Stanek-Misiąg

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: ksiegarnia@nowanowa.pl

Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Babaryba.

O KSIĄŻCE:

AMORY, ZALOTY I PODBOJE, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody to znakomita, popularnonaukowa książka dr. Szymona Drobniaka z ilustracjami Marii Łepkowskiej.

Dlaczego modliszka odgryza na randce głowę swojemu partnerowi? Czy to prawda, że skarabeusz uwodzi swoją wybrankę kulką kupy, a ślimak jest zarówno mamą jak i tatą?
A jak randkują rośliny, skoro nie potrafią chodzić? Dlaczego romantyczna kolacja pary jeżozwierzów kończy się ich wzajemnym obsikiwaniem? Kiedy i po co tata błazenek zamienia się w mamę?

Z tej książki dowiecie się o fascynujących sposobach rozmnażania zwierząt i roślin… w lesie, na łące i pod wodą!

O AUTORACH:

SZYMON DROBNIAK – krakowski biolog ewolucyjny i zoolog. W 2018 r. został laureatem Nagrody Naukowej Tygodnika POLITYKA za wybitne osiągnięcia i popularyzację nauki. Zwycięzca polskiej edycji międzynarodowego konkursu FameLab dla popularyzatorów nauki.

Popularyzacja nauki to jego drugi zawód: prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi, organizuje cykliczne Tygodnie Ewolucji w Krakowie, jest też członkiem zarządu Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, grupy Evoke oraz współtwórcą inicjatywy Nauka dla Przyrody. Pracował na całym świecie, m.in. w kostarykańskiej dżungli (gdzie badał oszałamiające kolory tropikalnych kolibrów)
i w szwedzkiej tajdze arktycznej (gdzie podglądał żyjące w niezwykłych rodzinach sójki syberyjskie). Po kilku latach spędzonych na szwajcarskim Uniwersytecie w Zurychu
oraz szwedzkim Uniwersytecie w Uppsali wrócił do Polski i aktualnie pracuje w Instytucie Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jest także członkiem zespołu zoologów ewolucyjnych na australijskim Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Sydney.
Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz dwóch książek: „AMORY, ZALOTY i PODBOJE czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody” oraz „Co nas może zabić w mieście”.

Jego teksty można znaleźć m.in. w „Gazecie Wyborczej”, miesięczniku „Focus”, „Tygodniku Powszechnym” czy w „Kukbuku”. Kolekcjonuje pierwiastki chemiczne, stare książki przyrodnicze i polskie szkło barwione.

MARIA ŁEPKOWSKA – graficzka i ilustratorka. Studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wegetarianka, która nieustannie poszukuje sposobów na bardziej ekologiczne życie w mieście.

W wolnym czasie rysuje komiksy, ogląda filmy z Davidem Attenborough i uprawia swój balkonowy ogródek.

Na spotkanie zapraszają NOWA Księgarnia, Fundacja Faktor Kultura, Zgody 7 – miejsce spotkań i Wydawnictwo Babaryba.

Źrodło: księgarnia NOWA

1 Comment

  • socairl 26/01/2023

    clomid pills for sale Esomeprazole, however, was positive in the in vitro human lymphocyte chromosome aberration test

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *