14/06/2024
EDK 2019

EDK 2019: trasa Św. Maksymiliana M. Kolbego (42 km)

Trasa Św. Maksymiliana M. Kolbego

Kraków Mistrzejowice – Stadniki

Początek
Kraków – Mistrzejowice / Kościół Św. Maksymiliana

Koniec
Stadniki

Długość trasy
42 km

Suma podejść
737 m

Patron
św. Maksymilian Kolbe

Materiały do pobrania

Szczegółowy opis trasy w PDF

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa jest pętlą – rozpoczyna się w Mistrzejowicach , prowadzi do Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach, i kończy w  kościele w Mistrzejowicach. Na tej trasie bardzo często będziemy poruszali się drogami polnymi, szlakami rowerowymi a także wzdłuż rzeki Dłubni. Dochodzimy do Sanktuarium Św. Jakuba we Więcławicach.Druga cześć trasy jest łatwiejsza niż pierwsza. Poruszamy się będziemy na niej wzdłuż torów kolejowych oraz zbiorników wodnych na Zesławicach.Trasa na wzór EDK. Najkrótsza trasa dostępna w KrakowieTrasa ma swój początek w parafii świętego Maksymiliana Kolbego w Mistrzejowicach w Krakowie. Dojazd Krakowską Komunikacją Miejską, zarówno tramwajową (14), jak i autobusową (182, 139, 178). Na zakończenie EDK, 13 kwietnia (sobota) o godzinie 11:00 w dolnym kościele w Mistrzejowicach pw. Św Maksymiliana Marii Kolbego rozpocznie się Msza Święta.

Trasa rozpoczyna się w kościele św. Maksymiliana w Mistrzejowicach i prowadzi ku południowo-wschodniej granicy Krakowa, a następnie dalej, ku ujęciu wody dla miasta.

Początkowo trasa prowadzi osiedlem Oświecenia – przez Lotnisko – park Lotników – most na Wiśle w ciągu ulicy Nowohuckiej – przez Mały Płaszów – Płaszów – Bieżanów – przecina autostradę A4 – Wieliczkę – Sierczę – Pawlikowice – Koźmice Wielkie – Koźmice Małe – Raciborsko – Dziekanowice – Niezdów – Skrzynka. Kończy się w Stadnikach.

Trasa w początkowej części prowadzi poprzez tereny miejskie. Przekraczając granicę Krakowa, zaczynają się znaczne podejścia i zejścia. Część trasy biegnie po terenach podmokłych i grząskich, a w końcowej części – przez kanały i zarośla. Trasa rekomendowana dla osób odznaczających się bardzo dobrą kondycją fizyczną i dobrą orientacją w terenie.  Na trasie do pokonania są cieki wodne bez mostów oraz odcinek, w którym idziemy przez gęste zarośla.

Trasa ma swój początek w parafii świętego Maksymiliana Kolbego w Mistrzejowicach w Krakowie. Dojazd Krakowską Komunikacją Miejską, zarówno tramwajową (14), jak i autobusową (182, 139, 178).

Koniec trasy znajduje się w Stadnikach. Jest to miejscowość położona na wschód od Dobczyc. Jedyna komunikacja obsługująca tę miejscowość to prywatni przewoźnicy (tzw. busy). Ze Stadnik należy udać się do Gdowa albo Dobczyc i stamtąd do Krakowa bądź Wieliczki. Przystanek w Stadnikach znajduje się przy kościele. Ten po stronie kościoła jest w kierunku Dobczyc.

Na zakończanie EDK, 13 kwietnia (sobota) o godzinie 11.00 w dolnym kościele w Mistrzejowicach pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe, rozpocznie się Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.

Decydując się na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Nie zapewniamy ani ubezpieczenia, ani opieki medycznej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa ma charakter indywidualny, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, będziesz w głównej mierze zdany wyłącznie na własne siły.

Poruszanie się na trasie

  • Każdy pieszy poruszający się po drogach publicznych ma obowiązek nosić elementy odblaskowe.
  • W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje ona od momentu dotarcia na I stację Drogi Krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.
  • Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, tak aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.
  • Poruszamy się w grupach maksymalnie do 10 osób (ze względów bezpieczeństwa i przepisów kodeksu drogowego).

Informacje dodatkowe

1.  Ekstremalna Droga Krzyżowa w Mistrzejowicach rozpocznie się 12 kwietnia Mszą Świętą o godzinie 20:00 w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach.

2. Od godziny 19:30 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu  Pokuty oraz nastąpi wydawanie pakietów. 

3. Msza Święta na zakończenie EDK odbędzie się 13 kwietnia o godz. 11:00 w dolnym kościele w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie w Mistrzejowicach.Zapoznaj się z poniższymi informacjami na temat EDK i zdecyduj, czy jesteś w stanie spełnić warunki.

Zobacz inne artykuły z cyklu EDK 2019

    2 Comments

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *