26/05/2024
EDK 2019

EDK 2019: trasa Brata Alberta – pętla do Ojcowa (49 km)

Trasa Brata Alberta pętla do Ojcowa

Kościół św. Maksymiliana – Bibice – Fort Marszowiec – Garlica Murowana – Chochół – Brzozówka – Smardzowice – Ojców Kapliczka na Wodzie- Prądnik Korzkiewski – Grębynice – Korzkiew – Januszowice – Zielonki – Prądnik Biały – Prądnik Czerwony – kościół św. Maksymiliana.

Początek
Kraków – Mistrzejowice / Kościół Św. Maksymiliana

Koniec
Ojców – Kraków-Mistrzejowice

Długość trasy
49 km

Suma podejść
935 mP

Materiały do pobrania

Szczegółowy opis trasy w PDF
Mapa PDF

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa jest pętlą – rozpoczyna się w Mistrzejowicach , prowadzi do Kapliczki na Wodzie św. Józefa w Ojcowie, i kończy w  kościele w Mistrzejowicach. Na tej trasie bardzo często będziemy poruszali się drogami polnymi, oraz asfaltowymi w kierunku Ojcowa.   W Ojcowie będziemy poruszali się szlakiem widokowym krótkim ale wymagającym.  Będzie też odcinek z zaroślami. I małe rowy które można przeskoczyć.

W pierwszej części trasy, poruszamy się  w stronę Bibic, przechodzimy przez las w tej miejscowości. Potem w kierunku Fortu Marszowiec. Drogami polnymi i asfaltowymi dochodzimy do Trojanowic, potem mijamy piękną kapliczkę na ul. Na Chochół, następnie kierujemy się w stronę Smardzowic, stamtąd wchodzimy do Parku Narodowego i dochodzimy do Kapliczki na Wodzie.

W części powrotnej wracamy szlakiem Zielonym w Ojcowie, mijamy Dom Pomocy Społecznej im. Brata Alberta, poruszamy się przez Prądnik Korzkiewski, dochodzimy do kościoła w Korzkwi.  Stamtąd przechodzimy do Januszowic, schodzimy do rzeczki i kierujemy się w jej kierunku. Dochodzimy do Zielonek. Z Zielonek poruszamy się przez Prądnik Biały i Czerwony do Mistrzejowic. 
Pętla do Ojcowa, jest trudniejsza do pokonania od pętli do Staniątek. 
Na trasie jest stromę podejście szlakiem zielonym w Ojcowie, dużo dróg polnych, oraz zarośla.

Trasa ma swój początek w parafii świętego Maksymiliana Kolbego w Mistrzejowicach w Krakowie. Dojazd Krakowską Komunikacją Miejską, zarówno tramwajową (14), jak i autobusową (182, 139, 178). 

Na zakończanie EDK, 13 kwietnia (sobota) o godzinie 11.00 w dolnym kościele w Mistrzejowicach pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe, rozpocznie się Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.

Decydując się na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Nie zapewniamy ani ubezpieczenia, ani opieki medycznej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa ma charakter indywidualny, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, będziesz w głównej mierze zdany wyłącznie na własne siły.

Poruszanie się na trasie

  • Każdy pieszy poruszający się po drogach publicznych ma obowiązek nosić elementy odblaskowe.
  • W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje ona od momentu dotarcia na I stację Drogi Krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.
  • Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, tak aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.
  • Poruszamy się w grupach maksymalnie do 10 osób (ze względów bezpieczeństwa i przepisów kodeksu drogowego).

Informacje dodatkowe

1.  Ekstremalna Droga Krzyżowa w Mistrzejowicach rozpocznie się 12 kwietnia Mszą Świętą o godzinie 20:00 w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach.

2. Od godziny 19:30 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu  Pokuty oraz nastąpi wydawanie pakietów. 

3. Msza Święta na zakończenie EDK odbędzie się 13 kwietnia o godz. 11:00 w dolnym kościele w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie w Mistrzejowicach.Zapoznaj się z poniższymi informacjami na temat EDK i zdecyduj, czy jesteś w stanie spełnić warunki.

Zobacz inne artykuły z cyklu EDK 2019

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *