24/07/2024
EDK 2019

EDK 2019: trasa Św. Jakuba – pętla do Więcławic (25 km)

Trasa Św. Jakuba pętla do Więcławic

Kraków Mistrzejowice – Batowice – Więcławice – Kraków Mistrzejowice

Początek
Kraków – Mistrzejowice / Kościół Św. Maksymiliana

Koniec
Więcławice Kraków – Mistrzejowice / Kościół Św. Maksymiliana

Długość trasy
25 km

Suma podejść
380 m

Patron
św. Jakub

Materiały do pobrania

Szczegółowy opis trasy w PDF

Informacje dodatkowe o trasie

Trasa jest pętlą – rozpoczyna się w Mistrzejowicach , prowadzi do Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach, i kończy w  kościele w Mistrzejowicach. Na tej trasie bardzo często będziemy poruszali się drogami polnymi, szlakami rowerowymi a także wzdłuż rzeki Dłubni. Dochodzimy do Sanktuarium Św. Jakuba we Więcławicach.Druga cześć trasy jest łatwiejsza niż pierwsza. Poruszamy się będziemy na niej wzdłuż torów kolejowych oraz zbiorników wodnych na Zesławicach.Trasa na wzór EDK. Najkrótsza trasa dostępna w KrakowieTrasa ma swój początek w parafii świętego Maksymiliana Kolbego w Mistrzejowicach w Krakowie. Dojazd Krakowską Komunikacją Miejską, zarówno tramwajową (14), jak i autobusową (182, 139, 178). Na zakończenie EDK, 13 kwietnia (sobota) o godzinie 11:00 w dolnym kościele w Mistrzejowicach pw. Św Maksymiliana Marii Kolbego rozpocznie się Msza Święta.

Decydując się na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Nie zapewniamy ani ubezpieczenia, ani opieki medycznej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa ma charakter indywidualny, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, będziesz w głównej mierze zdany wyłącznie na własne siły.

Poruszanie się na trasie

  • Każdy pieszy poruszający się po drogach publicznych ma obowiązek nosić elementy odblaskowe.
  • W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje ona od momentu dotarcia na I stację Drogi Krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji.
  • Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, tak aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.
  • Poruszamy się w grupach maksymalnie do 10 osób (ze względów bezpieczeństwa i przepisów kodeksu drogowego).

Informacje dodatkowe

1.  Ekstremalna Droga Krzyżowa w Mistrzejowicach rozpocznie się 12 kwietnia Mszą Świętą o godzinie 20:00 w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach.

2. Od godziny 19:30 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu  Pokuty oraz nastąpi wydawanie pakietów. 

3. Msza Święta na zakończenie EDK odbędzie się 13 kwietnia o godz. 11:00 w dolnym kościele w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie w Mistrzejowicach.Zapoznaj się z poniższymi informacjami na temat EDK i zdecyduj, czy jesteś w stanie spełnić warunki.

Zobacz inne artykuły z cyklu EDK 2019

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *