24/07/2024
Nowości

Fabryka Pisanek w Serenadzie – rusza kolejna edycja konkursu dla szkół!

Już na początku kwietnia Centrum Serenada zamieni się w wielką pracownię plastyczną! Wszystko za sprawą specjalnej, wielkanocnej akcji – Fabryka Pisanek, w której małopolskie szkoły podstawowe będą rywalizowały o cenne nagrody, m.in. nowoczesną pracownię komputerową dla swojej szkoły. Termin nadsyłania prac mija 22 marca, dlatego warto się pospieszyć i wziąć udział w konkursie!

Konkurs dla uczniów

To już druga edycja konkursu organizowanego dla podtrzymania wielkanocnych tradycji. Centrum Serenada zachęca nauczycieli do aktywizowania i pobudzania kreatywności podopiecznych, a dzieci do rywalizacji i wspólnej zabawy. Konkurs to nietypowe wydarzenie, które w zeszłym roku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem szkół, rodziców, dzieci, a także odwiedzających Serenadę.

Gigantyczne pisanki

Szkoły, które chcą wziąć udział w konkursie powinny stworzyć projekt pisanki wielkanocnej i dostarczyć go w formie papierowej lub mailowej do Centrum Serenada do 22 marca 2019 roku. Spośród nadesłanych prac wyłonionych zostanie 20 finalistów, którzy 5 kwietnia rozpoczną rywalizację. W tym dniu Plac Spotkań w Serenadzie zamieni się w wielką pracownię plastyczną. Zadaniem finalistów będzie przyozdobienie i pomalowanie jednej z dwudziestu przygotowanych na tę okazję, specjalnych 1,5-metrowych pisanek. Gigantyczne, wielkanocne jajka zostaną oznaczone podpisem i numerem szkoły oraz wyeksponowane w specjalnej strefie. Prace będzie można podziwiać do 12 kwietnia – w tym czasie będzie trwać głosowanie, które pozwoli wyłonić zwycięzców konkursu.

Wartościowe nagrody

Udział w „Fabryce pisanek” to nie tylko okazja do dobrej zabawy i artystycznej ekspresji. To także szansa na zdobycie wspaniałych nagród! Na zwycięską drużynę czeka 15 nowoczesnych notebooków, które uzupełnią wyposażenie ich szkolnej pracowni komputerowej. Dodatkowo każdy z członków drużyny wraz z opiekunem otrzyma multimedialny tablet. Laureaci kolejnych dwóch miejsc zostaną obdarowani cennymi nagrodami – ich szkoły mogą liczyć na tablicę interaktywną oraz bogaty zestaw książek do biblioteki, a członkowie drużyn na czytniki ebooków oraz głośniki bluetooth. W tym roku zostaną przyznane też dwie dodatkowe nagrody – jedną drużynę wytypuje kapituła konkursowa, a drugą internauci. Wybrane drużyny otrzymają zestaw książek dla szkoły oraz głośniki bluetooth dla uczestników.

Organizatorzy zachęcają do nadsyłania projektów konkursowych.

Źródło: biuro prasowe Centrum Serenada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *