13/07/2024
Infrastruktura Nowości

Podsumowanie II edycji programu Nowa Huta dziś!

W ubiegłym roku realizowano program Nowa Huta dziś!, którego celem była poprawa infrastruktury technicznej w Nowej Hucie. W tej edycji mieszkańcy oddali około 800 głosów, z czego 519 na zadania zgłoszone w poprzedniej edycji, a pozostałe 281 na nowe cele. Ostatecznie zrealizowano 24 zadania na kwotę 2 mln zł.

Zgodnie z uchwałą nr LXIV/1412/17 na podstawie której realizowano program Nowa Huta dziś! ustalone zostały kryteria podziału środków na poszczególne dzielnice biorące w nim udział.

Dzielnica XIV Czyżyny otrzymała kwotę 354 955 zł i zrealizowała 2 zadania
Dzielnica XIV Czyżyny w ramach środków zrealizowała remont chodnika pomiędzy ulicą Medweckiego a blokiem na os. 2 Pułku Lotniczego 45 oraz naprawę jezdni asfaltowej na ulicy Gałczyńskiego.

Dzielnica XV Mistrzejowice otrzymała kwotę 420 152 zł i zrealizowała 3 zadania
Dzielnica XV Mistrzejowice za tę kwotę wymieniła oświetlenie na Plantach Mistrzejowickich: 49 opraw oświetleniowych oraz 48 opraw wraz z szafą oświetleniową, wyremontowała nawierzchnię jezdni na ulicy Kniaźnina na odcinku od Bohomolca w stronę Zabłockiego do nowej nakładki.

Dzielnica XVI Bieńczyce otrzymała kwotę 356 348 zł i zrealizowała 1 zadanie
Dzielnica XVI Bieńczyce w ramach przyznanych środków wymieniła oprawy lamp parkowych na ledowe na Plantach Bieńczyckich, na całym osiedlu Przy Arce (zadanie zostało rozszerzone o 34 szt. opraw oświetleniowych).

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie otrzymała kwotę 310 051 zł i zrealizowała 3 zadania
Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie przeznaczyła pieniądze na remont nakładkowy na ulicy Godebskiego, remont nawierzchni asfaltowej na ulicy Grębałowskiej 25-30 oraz remont chodnika na ulicy Lubockiej (od posesji 1 do 4f).

Dzielnica XVIII Nowa Huta otrzymała kwotę 558 494 zł i zrealizowała 14 zadań
Dzielnica XVIII Nowa Huta przeznaczyła środki na: remont nakładkowy na ulicy Wiatracznej os. Ruszcza; remont chodnika na os. Wandy 28; remont chodnika przy os. Szkolnym 20; wymianę chodników skośnych na os. Ogrodowym 12, 13, 14; remont chodnika przy os. Hutniczym przed DPS; wymianę chodnika na os. Spółdzielczym wzdłuż bloku 1; remont chodnika na os. Centrum D między blokami 1 i 7; remont chodnika przy ul. Mościckiego (przy bloku Zielone 11); remont chodnika na os. Kolorowym (blok 12 do budynku Marten); remont chodnika wzdłuż ul. Mościckiego 42; nakładkę na os. Kolorowym przed blokiem 45 – miejsca postojowe; remont chodnika na os. Teatralnym 22, remont chodnika na os. Stalowym 12; remont chodnika przy fontannie na os. Górali.

 

Źródło: biuro prasowe Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *