23/05/2024
Kultura Nowości

Relacja z premeiry Alternatywnego Przewodnika po Nowej Hucie

Wczoraj, 2 grudnia, na os. Górali 5 w Ośrodku Kultury im. K. C. Norwida odbyła się premiera Alternatywnego Przewodnika po Nowej Hucie – subiektywnego spojrzenia autorów na tą część Krakowa. Jest to pozycja idealna zarówno dla osób, które fascynują się Nową Huta, jak i dla tych, którzy chcieliby się czegoś o niej dowiedzieć oraz dla mieszkańców i turystów (część przewodnika jest napisana po angielsku). Nie znajdziecie w nim znanych i utartych ścieżek – wybrano do niej same perełki, niekoniecznie te znane.

W trakcie premiery można było spotkać się z niemal wszystkimi autorami, a także osobami, które przez cały ten czas prowadziły ten projekt – Jarosławem Klasiem, pod którego redakcją Przewodnik powstał oraz Krzysztofem Piłą odpowiedzialnym za projekt okładki, fotografie i skład i projekt graficzny publikacji.

Po zapowiedzi i przemowie Jarosława Klasia każdy z obecnych mógł zabrać bezpłatny egzemplarz oraz zebrać autografy czy po prostu porozmawiać z autorami. Oczywiście nie zabrakło także ekipy portalu Mistrzejowice24.pl – Darii oraz Pauli, które także dołożyły swoją cegiełkę do powstania Przewodnika (zapraszamy na stronę 196 :)).

Bezpłatne egzemplarze Przewodnika można odebrać w kilku miejscach w Krakowie – na pewno w Ośrodku Kultury im. K. C. Norwida na os. Górali 5 oraz u nas – wystarczy skontaktować się z nami w wiadomości prywatnej 🙂

A poniżej przedstawiamy jak wygląda Przewodnik 🙂

1 Comment

  • nowohucianka 11/02/2018

    Miałam okazję zapoznać się z przewodnikiem. I powiem jedno, najbrzydsze fotografie jakie widziałam. Nigdy nie chciałabym zobaczyć tych ponurych, odstraszających miejsc. Rozumiem, artyzm. Ale to nie artyzm, to kompletna fotograficzna klapa. W przewodniku takie foty??? dramat. Osobiście zrobiłabym lepsze zdjęcia.
    Mieszkam w NH od urodzenia. Kocham tą dzielnicę i znam. Dlatego ubolewam, że ktoś w taki dołujący sposób ją zaprezentował w fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *