13/07/2024
Nowości Wydarzenia

Czerwcowe pikniki w Nowej Hucie

Choć nie zabrzmiał jeszcze ostatni dzwonek w szkołach, a wizja wakacyjnego urlopu dopiero jaśnieje na horyzoncie wielu z nas, słoneczne dni już teraz kuszą wypoczynkiem na świeżym powietrzu, budząc chęć do zabawy w długie ciepłe wieczory. Kalendarz nowohuckich wydarzeń w czerwcu wypełniony jest licznymi piknikami i festynami. Wiele z nich to propozycje klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

W tym roku zapraszamy nowohucian do wielopokoleniowej podróży w czasie i przestrzeni – w świat bajek, muzyki i tańca, w przestrzeń kosmiczną i nie tak odległe lata PRL. Gwarantujemy moc wrażeń i urozmaiconą rozrywkę, ulubione dziecięce igraszki i atrakcyjne zajęcia dla starszych uczestników, konkursy z nagrodami, loterie fantowe, występy zespołów muzycznych i zabawy taneczne. Udział w festynach jest bezpłatny.

Zaczynamy 1 czerwca, świętując w Klubie Jędruś Międzynarodowy Dzień Dziecka. Nad budynki osiedla Centrum A uniosą się bańki mydlane i gwar dziecięcego śmiechu. 2 czerwca Klub Zakole zaprasza na Piknik Rodzinny, podczas którego najmłodsi przeniosą się do świata bajek, by szukać tam ukrytego skarbu. Starszym – niedzielne popołudnie umilą występy artystyczne, zabawy i konkursy z nagrodami.

6 czerwca w Klubie Karino odbędzie się Truskawkowy Dzień Dziecka. Impreza zdążyła już zyskać sporą renomę wśród mieszkańców osiedli Chałupki, Branice, Wolica. Chętnie uczestniczą w niej także osoby niepełnosprawne z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Popularnością wśród lokalnych gospodyń cieszy się konkurs na najsmaczniejsze ciasto truskawkowe.

Na kolejną edycję rodzinnego Święta Czyżyn. Dzielnica Czyżyny Dzieciom, które odbędzie się 8 czerwca, zapraszają Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czyżyny” oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14, na którego terenie odbędzie się wydarzenie. W tym roku tematem przewodnim będzie KOSMOS, a uczestnicy zostaną zaproszeni do astronautycznej strefy zabaw, w której czekać będzie na nich m.in. budowanie kosmicznych Czyżyn Marzeń.

Dobę po festynie w Czyżynach odbędzie się Dzień Łuczanowic. Niezapomniane lata PRL-u (9 czerwca), który dekoracjami, ubiorami oraz tematyką zabaw i konkursów nawiąże do czasów szczęśliwie minionego systemu. Poza tym w programie liczne atrakcje dla dzieci, na scenie trwać będą występy taneczne i wokalne, a uczestnicy będą mogli wziąć udział w tradycyjnej loterii fantowej. Festyn zwieńczy zabawa taneczna. Organizatorem jest Klub Aneks.

Kulminacja nowohuckiej zabawy na świeżym powietrzu przypadnie w tym roku 15 czerwca. W sobotnie przedpołudnie osiedlowy piknik organizuje Klub Jędruś, a po południu – Klub Zgody. Klub Herkules zaprasza z kolei na prawdziwie ułańskie disco z okazji Dnia Branic. W klimat dyskotekowej zabawy

wprowadzi uczestników prowadzący imprezę Krzysztof Karolczyk, zapraszając do wspólnych tańców, konkursów i rozgrywek. Na scenie wystąpią dzieci i przedszkolaki ze szkoły w Branicach, Zespół Nutki oraz zespół taneczny z Branic. Swoje umiejętności zaprezentują członkowie Krakowskiego Szwadronu Ułanów, a dla gości festynu przewidziano przejażdżki na koniach i w dorożce.

Nad Zalewem Nowohuckim spotkają się miłośnicy muzyki. W koncercie plenerowym z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Wiwat wakacje! wystąpi ulubieniec krakowskiej publiczności, piosenkarz Jacek Wójcicki oraz dziecięcy zespół wokalno-instrumentalny Jakubowe Muszelki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie, a przed występem zapowiedzianych artystów publiczności zaprezentują się laureaci konkursu Żonkilowy Song. Początek koncertu o godzinie 16:00.

W niedzielę 16 czerwca nowohuckim oknem na świat stanie się Klub Dukat. Wszystko za sprawą festynu z okazji Dnia Grębałowa, którego uczestnicy tanecznym krokiem zwiedzą rozkołysaną Brazylię, podrygującą Grecję, skoczną Belgię, falujące Hawaje a nawet sunący dostojnie Wiedeń. Na okolicznych mieszkańców i ich gości czeka wiele piknikowych atrakcji. Imprezę zwieńczy zabawa taneczna.

18 czerwca na Festyn rodzinny zapraszają Klub Jedność i Szkoła Podstawowa nr 142 im. T. Kościuszki. Na jego uczestników czekają gry, zabawy i konkursy, malowanie twarzy, dmuchane zabawki dla najmłodszych, warsztaty plastyczne i loteria fantowa. Jeźdźcy z Krakowskiego Szwadronu Ułanów dadzą popis sprawności, a dla odważnych zorganizują konne przejażdżki.

Zapomniane zabawy podwórkowe przypomni 23 czerwca Klub Herkules. Uczestnicy imprezy dowiedzą się, jakie rozrywki królowały wśród dzieci na podwórkach i uliczkach Nowej Huty na przestrzeni 70 lat jej istnienia, a potem sami spróbują swoich sił w grach podwórkowych, które przed laty znał każdy. Wydarzenie wpisane jest do kalendarza obchodów 70-lecia Nowej Huty.

Plenerowy miesiąc zakończymy 29 czerwca Dniem Krzesławic w klubie o tej samej nazwie. Pamiętając o 70-leciu powstania Nowej Huty będziemy bawić się, sięgając po muzyczne hity i szlagiery tworzone od lat 50-tych XX wieku, podróżując z lokalnymi wykonawcami przez kolejne dekady – muzycznie barwne, szalone i zwariowane.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń i przewidzianych atrakcji, konkursów i występów znaleźć można na stronie internetowej Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta – www.krakownh.pl

Program wydarzeń:

1.06 godz. 11.30-13.00, Jędrusiowy Dzień Dziecka – Klub Jędruś, os. Centrum A 6a

2.06, godz. 15.00-18.00, Piknik Rodzinny – Klub Zakole, ul. Zakole 31

6.06, godz. 11.00-14.00, Truskawkowy Dzień Dziecka – Klub Karino, ul. Truskawkowa 4

8.06, godz. 15.00-20.00, Święto Czyżyn. Dzielnica Czyżyny Dzieciom – teren ZSO nr 14, os. Dywizjonu 303

9.06, godz. 16.00, Dzień Łuczanowic. Niezapomniane lata PRL-u – boisko przy ul. A. Mycielskiego

15.06 godz. 11.30-13.00, Piknik Osiedlowy – Klub Jędruś, os. Centrum A 6a

15.06, godz. 16.00-18.00, Piknik Osiedlowy – Klub Zgody, os. Zgody 1

15.06, godz. 16.00, Dzień Branic – Klub Herkules, ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29

15.06, godz. 16.00, 59. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Wiwat wakacje! – ul. Bulwarowa

16.06 godz. 16.00-23.00, Dzień Grębałowa – Tańce Świata, Klub Dukat, ul. Styczna 1

18.06 godz. 13.00-19.00, Festyn rodzinny, ul. Drożyska 13

23.06 godz. 16.00, Zapomniane zabawy podwórkowe – Klub Herkules, ul. Gen. M. Karaszewicza- Tokarzewskiego 29

29.06, godz. 16.00-22.00: Dzień Krzesławic – Klub Krzesławice, ul. M. Wańkowicza 17

Źródło: biuro prasowe Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *