24/07/2024
Nowości Osiedle Złotego Wieku Wydarzenia

Warsztaty: samowystarczalny ogród na niedużej powierzchni

W imieniu organizatorów zapraszamy na cykl warsztatów poświęconych zakładaniu mikro-ogrodów na balkonach, tarasach czy rodzinnych ogórdkach działkowych. Warsztat odbędzie się 16 maja w Ogrodzie Działkowym „Złoty Wiek”.

 

„Ogrody TRANSFORMACJI / Twój samowystarczalny ogród na niedużej powierzchni” – to zupełnie nowy cykl warsztatów, poświęcony zakładaniu mikro – ogrodów na balkonach, tarasach, przydomowych trawnikach oraz rodzinnych ogródkach działkowych. Tym razem chcę was zapoznać z tematem urządzania rodzinnego ogródka działkowego. Obecnie takie rodzinne działki pracownicze trafiają w ręce nowych nabywców.. często całkowicie zielonych 🙂 Chcę pokazać wam, jakie to proste i krok po kroku przeprowadzić was przez proces urządzania przestrzeni na działce rodzinnej. A wszystko zgodne z duchem permakultury i w zgodzie z Naturą.

Tematem kolejnego spotkania z cyklu „Twój samowystarczalny ogród na niedużej powierzchni – Kraków” jest: Urządzanie rodzinnego ogródka działkowego.

Uczestnicząc w warsztatach dowiesz się:
1. Jak stworzyć plan organizacji ogrodu zgodny z zasadami projektowymi Permakultury i regulaminem obowiązującym na terenie ROD’ów?
2. Jak oszczędzać energię, wodę i pieniądze oraz przetwarzać odpady w rodzinnych ogródkach działkowych?
3. Hodowla zwierząt na terenie rodzinnych ogródków działkowych – czy warto i czy można?
4. Jak zbudować funkcjonalny system gromadzenia deszczówki i oczyszczania zużytej wody?
5. Różne przykłady zrównoważonego zagospodarowania ROD’ów?
6. Uprawa warzyw i owoców w zintegrowanym systemie permakulturowym na niedużej powierzchni?
7. Zima na terenie ROD’ów alternatywne metody ogrzewania domków, szklarni oraz altan ogrodowych?
8. Permakulturowe porady ogrodnicze – czyli kilka trików, które sprawią, że twoje plony będą nieziemsko smakować i zawierać mnóstwo wartości odżywczych.

Będzie też czas, abyśmy lepiej się ze sobą poznali oraz czas na wymianę własnych doświadczeń i ogrodowych spostrzeżeń – bo Permakultura, to nie tylko rośliny, zwierzęta i zakładanie ogrodów, ale również tworzenie i umacnianie lokalnych społeczności fantastycznych ludzi! 🙂

!!! Uwaga !!!: zanim przyjdziesz na warsztaty zastanów się dobrze. To są wciągające i zaraźliwe zajęcia powodujące często u uczestników istotne zmiany życiowe! 😉

CENA WARSZTATÓW „Twój samowystarczalny ogród na niedużej powierzchni – Kraków”
Sugerowaną ceną za udział w warsztatach jest kwota 60 zł.

Jeżeli cena warsztatu jest dla Ciebie za wysoka, ponegocjuj z nami 🙂 Jeżeli uznasz, że warsztat był dla Ciebie wart więcej – wprowadź w życie permakulturową zasadę dzielenia się nadmiarem (Sharing the Surplus) i zapłać tyle ile to dla Ciebie warte. Dzieci do lat 14 mają darmowy wstęp.

Cały dochód z warsztatów przeznaczony jest na rozwój Ruchu PERMAkultury w Polsce ( w tym na rozbudowę Polskiego Instytutu Badawczego Permakultury oraz sieci miejsc demonstrujących pozytywne zastosowanie permakultury w praktyce i niosących nadzieję na lepszą przyszłość).

REJESTRACJA:
Aby zarejestrować się na warsztaty, należy wpłacić należną kwotę na poniższe konto:
Bank Pekao S.A.: 56 1240 4591 1111 0000 5456 9001
W tytule koniecznie umieść: Ogrody Transformacji – Kraków.

Wszelkie pytania w sprawie warsztatów proszę kierować pod adres: annask@o2.pl lub pytać telefonicznie: 501 339 358
Osoba kontaktowa: Anna Szczepańska

Wpłaty należy dokonać do czwartku 10.05.2018.

Istnieje możliwość wpłaty „na ostatnią chwilę” w dniu warsztatów, gotówką na miejscu. Opłata w tym przypadku wynosi 100 zł.

Dokładamy starań, aby prowadzone przez nas warsztaty przekładały się na podnoszenie ekologicznej świadomości społecznej i wspierały lokalne, oddolne inicjatywy na rzecz samowystarczalności i suwerenności żywnościowej. Dostrzegamy również zmieniający się klimat, coraz gwałtowniejsze zjawiska pogodowe, którym staramy się przeciwdziałać upowszechniając potrzebną wiedzę i rozwiązania praktyczne. Każde wsparcie finansowe pomoże nam działać jeszcze lepiej i skuteczniej. Z wdzięcznością przyjmiemy większe darowizny w tym także rzeczowe, więc jeżeli możesz się czymś podzielić.. Nie wahaj się. 🙂

Tym razem chcę was zaprosić do Krakowa gdzie To właśnie w Łaznowskiej Woli powstaje nowe, permakulturowe siedlisko, projektowane zgodnie z zasadami Anastazji. Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce 🙂

Prowadzący:
Łukasz Nowacki – entuzjasta, wieloletni praktyk i nauczyciel Permakultury, specjalista w dziedzinie zrównoważonego projektowania i tworzenia ogrodów z natury, założyciel Fundacji TRANSFORMACJA, dyrektor Polskiego Instytutu Badawczego Permakultury, pionier ruchu permakulturowego w Polsce. Przede wszystkim uśmiechnięty i serdeczny gość zarażający swoją pasją 🙂

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/185471925426954/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *