16/06/2024
Infrastruktura Nowości Remonty

Nowa Huta Dziś – zgłaszajmy propozycje remontów

W ramach projektu Nowa Huta Dziś ZIKiT rozpoczął głosowanie na najbardziej potrzebne remonty w Nowej Hucie. Do 31 maja można składać wnioski z propozycją remontów w swojej dzielnicy.

Rozpoczęło się głosowanie na najbardziej potrzebne remonty w Nowej Hucie. Przypominamy także, że każdy mieszkaniec Nowej Huty może zgłosić własną propozycję w ramach akcji. Na wszystkie głosy czekamy do końca maja. Na razie najwięcej osób (56 procent) opowiedziało się za remontami wskazanych odcinków chodników. Na drugim miejscu są naprawy drogowe (40 proc.) a następnie wymiana oświetlenia. Wniosek można wypełnić przez Internet lub siedzibie ZIKiT (ul. Centralna 53) przy pomocy asystenta.

Celem programu „Nowa Huta Dziś!” jest poprawa infrastruktury w pięciu dzielnicach nowohuckich. Zachęcamy wszystkich nowohucian, aby zastanowili się jakie remonty są potrzebne w ich okolicy w zakresie naprawy chodników, dróg czy modernizacji oświetlenia. Akcja obejmuje Dzielnice XIV (Czyżyny), XV (Mistrzejowice), XVI (Bieńczyce), XVII (Wzgórza Krzesławickie) i XVIII (Nowa Huta). Zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie!

Można głosować na propozycje przygotowane przez działy merytoryczne ZIKiT, ale mile widziane są także propozycje wychodzące od samych mieszkańców. Zadanie można zgłosić uzupełniając formularz na naszej stronie internetowej lub z pomocą konsultanta w ZIKiT przy ul. Centralnej 53. Na spotkanie z konsultantem można się umówić poprzez centralę telefoniczną 12 616 70 00.

Istotne jest, aby wytypowane zadania dotyczyły obiektów usytuowanych na gruntach Gminy Miejskiej Kraków lub na gruntach oddanych w posiadanie zależne (najem, dzierżawa, użyczenie). Wnioski można zgłaszać do 31 maja.

Jaka kwota przeznaczona jest do projektu?

Na wszystkie wybrane zadania do realizacji przewidziana jest w sumie kwota 2 mln zł, która zostanie rozdysponowana dla poszczególnych dzielnic według określonych kryteriów:

  •  40 procent dla każdej dzielnicy
  • 40 procent proporcjonalnie do liczby stałych mieszkańców każdej dzielnicy

  • 20 procent proporcjonalnie do powierzchni terenów będących własnością Gminy Miejskiej Kraków lub terenów Skarbu Państwa będących w zarządzie miejskich jednostek organizacyjnych

W sumie podział środków finansowych będzie wyglądał następująco:

 

Harmonogram akcji „NOWA HUTA DZIŚ”

do 31 maja: czas zgłaszania wniosków

do 18 czerwca: weryfikacja zadań i przekazanie do Rad Dzielnic

do 30 czerwca: ustalenie przez Rady Dzielnic ostatecznych list rankingowych

do 30 listopada 2017 r.: realizacja zadań

do 15 stycznia 2018 r.: sprawozdanie z realizacji

Sprawdź ile może kosztować Twój remont: CENNIK

WIĘCEJ INFORMACJI i FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Informacje: www.zikit.krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *