14/04/2024
Nowości

Wydarzenia w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Przedstawiamy Wam kilka ciekawych wydarzeń, które odbędą się w najbliższych dniach w klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta 🙂

PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: ŁAPACZE SNÓW

Kreatywne warsztaty w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Rodzice i dzieci wspólnie wykonają „łapacze snów”, kolorowe ozdoby z piórami, paciorkami i innymi elementami, inspirowane tradycyjnymi amuletami północnoamerykańskich Indian.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

25 marca 2017 – godzina 11.30 – 13.30, Klub Jędruś (os. Centrum A 6a)

 

WITAMY WIOSNĘ

Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza dzieci na spotkanie z cyklu Zabawy podwórkowe. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach muzyczno-ruchowych i wspólnym czytaniu wierszy o tematyce wiosennej. Jeśli pogoda dopisze, uczestnicy będą rysować pejzaże wiosenne kredą przed Klubem. Zaplanowano także pokaz mody wiosennej, dlatego organizatorzy zachęcają dzieci do przebrania się. Impreza ta będzie doskonałą okazją do integracji dzieci poprzez wspólną zabawę. Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 6-10 lat.

Wstęp wolny.

25 marca 2017 – godzina 16.00 – 18.00, Klub Zgody (os. Zgody 1)

 

Wielkanocne inspiracje ludowe

Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) zaprasza 28.03. o godz. 17.00 na spotkanie Wielkanocne inspiracje ludowe.

Wielkimi krokami zbliżają się do nas Święta Wielkanocne, które zwiastują radość i czas spędzony przede wszystkim w gronie bliskich. Pisanki to nieodzowna część Wielkanocy, nie wyobrażamy sobie przecież świątecznych koszyczków bez kolorowych jajek. Polskie pisanki mają długą tradycję, a jeszcze nie tak dawno temu każdy region Polski miał swój charakterystyczny styl zdobienia pisanek – zwanych też kraszankami. Ludowe wzornictwo znowu cieszy się zainteresowaniem – może więc w tym roku postawić na folkowe ozdoby wielkanocne? Zapraszamy do Klubu Jedność na warsztaty plastyczne, gdzie będziemy ozdabiać pisanki i wykonywać różne ozdoby na świąteczny stół. Zapoznamy się również z tradycyjnymi obrzędami wielkanocnymi.

Wstęp: 6 zł

28 marca 2017 – godzina 17.00, Klub Jedność (ul. Drożyska 3c)

 

ANTY-NUDA: KWIAT Z WIKLINY

Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na kolejne warsztaty dla dorosłych z cyklu Anty-nuda. Pozostając w temacie wikliny papierowej, organizatorzy nauczą uczestników jak wykonać kolejną ozdobę z użyciem tego łatwo dostępnego materiału. W czasie warsztatów nowi uczestnicy nauczą się jak przygotować papierową wiklinę oraz jak krok po kroku wykonać z niej ozdobny kwiat. Każdy z uczestników opuści spotkanie z samodzielnie wykonaną pracą.

Masz wolny czas? Przyjdź do nas! Znamy doskonały sposób na nudę.

Zapisy w Klubie do 27 marca.

Wstęp: 5 zł

30 marca 2017 – godzina 17.00, Klub Herkules (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29)

 

Więcej wydarzeń: www.krakownh.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *