23/05/2024
Nowości

KrakHack: LajkOn zdobył 3 miejsce

Wczoraj odbyła się gala finałowa KrakHack – pierwszego hackathonu miasta Krakowa, podczas którego przez 24 godziny uczestnicy generowali pomysły na ulepszenie miasta. Z 10 projektów, które zostały zaproszone do finału, wybrano trzy, które najbardziej spodobały się jury konkursu.

III miejsce zajął zespół Project: Cracow ze swoim projektem „LajkOn”, o którym pisaliśmy wczoraj! Ogromnie się z tego powodu cieszymy i nie możemy się doczekać tych pozytywnych, wywołujących uśmiech tablic informacyjnych na mieście 🙂

Na II miejscu uplasował się zespół Kraków Zdrój – chcą oni wykorzystać potencjał studni artezyjskich, na których stoi Kraków.

I miejsce zajął zespół „KRKbot”, który stworzył internetowy system umożliwiający zautomatyzowanie załatwiania spraw urzędowych. Odpowiedzi, które wykorzystują sztuczną inteligencję mają wyeliminować kolejki w urzędach.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, bo pomysły były naprawdę świetne i mamy wielką nadzieje, że jak najwięcej z nich uda się wprowadzić w życie 🙂

Tutaj możecie jeszcze przejrzeć propozycje pozytywnych tablic i znaków: Wywołajmy w Krakowie więcej uśmiechu 

Zdjęcie: www.krakow.wyborcza.pl / JAKUB PORZYCKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *