21/06/2024
Nowości Wydarzenia

Koncert dla Emila Koryczana

Serdecznie zapraszamy na koncert dla Emila Koryczana, który odbędzie się w Dzień Dziecka, 1 czerwca, o godzinie 19.00 w Kościele św. Maksymiliana Kolbe na os. Tysiąclecia.

Koncert został zorganizowany przez Parafie św. Maksymiliana Kolbe oraz Fundacje Kawałek Nieba – OPP 1%.

Koncert poprowadzi Tomasz Kammel, a zaśpiewa Mela Koteluk i Leski.

 

Wydarzenie na Facebook’u: www.facebook.com/events/209418356109678/

 

O KONCERCIE:
Koncert odbędzie się w parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie – Mistrzejowicach. Dla Emila zagrają artyści wielkiego serca: Mela Koteluk oraz Leski. Koncert będzie prowadził Tomasz Kammel. Wejście na koncert będzie możliwe jedynie po okazaniu zaproszeń, które będzie można otrzymać w formie cegiełki w parafii po Mszach Świętych niedzielnych w zakrystii – po Mszy o: 6:30, 8:00, 9:30, 10:30, 11:00, 13:00 i 17:00 oraz od 17.05 w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania (pn-pt 8.00-9.00 oraz 16.00-18.00), a także na GODZINĘ PRZED KONCERTEM. W imieniu organizatorów zapraszamy!

O EMILU:
Na terenie naszej parafii żyje bardzo waleczna rodzina. Ich walka skupia się na ratowaniu życia jednego z bliźniaków- Emilka. „Nie przeżyje” –tak mówili lekarze, gdy w wieku 3 tygodni mały Emil leżał w szpitalu z podejrzeniem sepsy. Ochrzczony został w inkubatorze. Kolejny krzyżyk… wiele ich było. Gdy miał 4 miesiące, na chwilę „umarł” na rękach mamy podczas „zwykłego” pobierania krwi. Dzięki Bogu, że zapaść była w szpitalu – w domu rodzice by go nie odratowali. Przed każdą interwencją lekarską rodzice od ponad 4 lat słyszą, że ich syn ma 50% szans na przeżycie. I do tej pory zawsze był w tej szczęśliwej połowie… Lekarze zdiagnozowali u niego wrodzoną wadę serca pod postacią tetralogii Fallota z zarośnięciem zastawki tętnicy płucnej oraz połączeniami systemowo-płucnymi i skrajna hipoplazja tętnic płucnych. 7 grudnia 2015 roku pojawiła się szansa, żeby Emil żył! Pojawiła się nadzieja na operację w USA… cena sięga ponad 1,5 mln dolarów czyli 7 milonow złotych! Wyniki i stan Emila są na tyle dobre, że jeden ośrodek na świecie zdecydował się operować i uratować życie Emila. To byłaby pierwsza operacja, od jej wyniku zależy, czy ostatnia. Pierwszy etap powinien być wykonany w czerwcu – jest to optymalny czas, ponieważ sytuacja dzieci z tą wadą szybko się zmienia To jedyna szansa, żeby uratować życie. Być może wiele osób pomyśli, że to jest niewykonalne, że rodzice Emila mierzą za wysoko, proszą o zbyt wiele. Pomyśl o swoim dziecku – czy dla niego nie zrobiłbyś wszystkiego, chociażby inni wątpili, że się uda. W naszej parafii udało się zebrać ponad 30 tysięcy złotych na pomoc Emilowi. Póki co udało się zebrać ponad 4 700 000 złotych. Jeśli udało się tyle, to wszystko jest możliwe i tej wersji się trzymajmy.

Postarajmy się, aby dla Emila był to niezapomniany Dzień Dziecka!

Dowiedz się więcej:
o Emilu: Emil Koryczan – ratujmy EmiLove serduszko
o Parafii: www.mistrzejowice.net i www.sladmistrzejowice.weebly.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *