24/07/2024
Nowości Wydarzenia

Spotkania ze Świętym Mikołajem w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Ta radość, gdy otrzymujemy coś, na co długo wyczekiwaliśmy, o czym marzyliśmy, czego zupełnie się nie spodziewaliśmy. Ten uśmiech, który towarzyszy rozdzieraniu ozdobnego papieru lub wyciąganiu paczki z kolorowej torebki. Kto z nas tego nie lubi?

Kto z nas nie cieszy się radością obdarowanego? Wszyscy lubimy otrzymywać prezenty, lubimy też je wręczać sami, ale nikt nie jest w stanie równać się ze Świętym Mikołajem, który w okresie przedświątecznym zagląda do domów, szkół, przedszkoli.  Jak co roku Święty Mikołaj spotka się z dziećmi także w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Mikołajkowe spotkania odbędą się w sześciu Klubach Ośrodka Kultury. Podczas nich na dzieci czekać będą nie tylko Mikołaj i jego pomocnicy z workami pełnymi prezentów, ale przede wszystkim wspaniała zabawa, warsztaty oraz rodzinne gry i rywalizacje.

Spotkania rozpoczną się 5 grudnia, kiedy Mikołaj ze swoją świtą zawita do Klubów Karino, Jedność i Mirage. Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najważniejszych dni w roku dla każdego dziecka, dlatego Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26) zaleca, by przygotować się do niego bardzo staranie. Należało być bardzo grzecznym przez cały rok, a jeżeli nie zawsze się to udawało, dobrze jest napisać albo namalować list oraz przygotować dla Mikołaja wierszyk albo piosenkę. Ciekawie zapowiada się mikołajkowe spotkanie w Klubie Karino (ul. Truskawkowa 4). Na początku odbędą się warsztaty podróżnicze „Wioska Świętego Mikołaja”, podczas których dzieci będą mieć okazję poznać krainę zwaną Laponią. Odwiedzą Fabrykę Świętego Mikołaja, czyli magiczne miejsce, gdzie powstają prezenty, zatańczą wraz z Elfem zimowy taniec i napiją się rozgrzewającego lapońskiego napoju z przyprawami korzennymi. Będzie oczywiście czas na wręczenie prezentów i rodzinne zdjęcia z Mikołajem. Klub Jedność (ul. Drożyska 3c) nigdy nie wątpił w istnienie Świętego Mikołaja, a żeby udowodnić to wszystkim niedowiarkom, co roku zaprasza dzieci, te najmłodsze i troszkę starsze, do wspólnej zabawy. Podczas spotkania Mikołaj podzieli się ze wszystkimi uczestnikami swoimi ciekawymi opowieściami – a uwierzcie, że ma ich naprawdę wiele.  Będziecie ich słuchać z bijącym sercem i wypiekami na policzkach.

6 grudnia mimo natłoku obowiązków, Mikołaj dotrze do dwóch Klubów –Dukat i Zakole. W Klubie Zakole (ul. Zakole 31) oprócz wyjątkowego spotkania ze Świętym, na przybyłych czekają też porywające gry i zabawy. Zanim Święty Mikołaj przybędzie do Klubu Dukat (ul. Styczna 1), dzieci będą świadkami niecodziennej dyskusji. Mikołajkowa bajka, której bohaterami będą Diabełek i Aniołek wprowadzi ich w przedświąteczny nastrój i przyniesie niewątpliwie mnóstwo uśmiechu, ale i refleksji. Każde dziecko otrzyma prezent.

Mikołaj nie od razu opuści Kraków. 9 grudnia spotka się z dziećmi w Klubie Pod Kasztanami (ul. ul. Płoszczyny 1) na mikołajkowym show. Do wszystkich grzecznych dzieci przybędzie ze swoimi pomocnikami i workiem pełnym prezentów.

Informacje na temat odpłatności i zapisów można uzyskać w Klubach oraz znaleźć na WWW.KRAKOWNH.PL. Moc uśmiechów i radości oraz doskonała zabawa, to właśnie to, co dla Was przygotowaliśmy. Serdecznie zapraszamy!

Kontakt:
Dział Imprez i Promocji
Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
os. Centrum A 6a, tel. 12 644 68 10 w. 23
imprezy@krakownh.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *